Aivan mahtava päätös, oikein. Meidän perheessä rakastetaan israelilaista musiikkia ja äänestetään Israelin ehdokasta koska Suomen ehdokas yleensä vain nolaa itsensä.
Hyvä EBU, hyvä Israel! ❤️
Hyvä EBU, hyvä Israel! ❤️
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Linnanvirran sorsat kannattavat myös Israelia.
Häpeällistä!!
Hamas kuuluu viisuihin!!
Pistetään paistiksi sitten
Koko kilpailu joutuu huonoon valoon kun Israel on murhaaja valtio!
Kyllä
HAMAS on vasemmiston suosikki ja ei pääse pääse viisuihin 😁
Aivan loistavaa! Go Israel!
Vihreät kakarat ovat järkyttyneitä Euroviisuista 😁😁😁😁
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b3e2d0ae-796e-4c41-bb31-d6f85f83bf42
Hahaa 💩💩💩💩💩
Joko persut ovat alkaneet leikata esinahkojaan myötätunnosta Israelia kohtaan? Toivottavasti partaveitsi luiskahtaa tuuman lähemmäs vartaloa. Etteivät lisääntyisi, niitä on jo täällä riittävästi.
Ottaako pattiin?
Joko vasemmisto on alkanut leikkaamaan omia kaulojaan auki myötätunnosta Hamasia kohtaan?
Joko vasemmistovihreät on alkaneet kieltää transsukupuoliset. kivittää vieraissa käyneet, kieltää muut puolueet, alistaa naiset ja lapset, ottaa sharialain käyttöön ja järjestää raakoja verilöylyjä. Lukekaapa Adressit.com S-ryhmän Israelboikotista oikeaa tietoa.
Hyvä kirjoitus ja nimet adressissa lisääntyy kovaa vauhtia. Hyvä kun omistaja-asiakkaat pitävät puoliaan eivätkä anna S-ryhmän pienen väärää propakandaa syöttävän vasemmistolaisryhmän puuhastella salassa.
Kristinuskon taivas on samanlainen helvetti kuin monikulttuurinen suomi koska se on samanlainen monikulttuurinen painajainen sillä kaikki kristityt mamut pääsee sinne kanssa. Taivas muuttuu alimmaiseksi helvetiksi tuon takia ja siellä pitää myös pelätä Jumalaa kuten nytkin sekä kaikki sekopäiset kristityt on siellä myös. Valitsin itse helvetin ja se alkaa jo kuulostaa houkuttelevammalta
Ja sitten lisäys vielä tuohon äskeiseen ettei ole mitään mistä pelastua muutakuin sadistisen Jumalan vihalta
BBC joutui kiinni väärästä tiedottamisesta Israel- Palestiina uutisissa. Suomi suojelee tätä väärän tiedon levittäjä Yleä.
Suuri osa suomalaisista haluaa Suomen osallistuvan tähän transsukupuolisten juhlaan ja maksavan siitä mojovan summan, jonka olisi voituantaa vaikka köyhien lasten jouluiloksi.
Toivottavasti muusikot ovat fiksuja eivätkä tee yhtään sävellystä euroviisuihin eivätkä lähde esiintymään kyseiseen tapahtumaan.
Kyllä niitä perverssi Eerikoja riittää. Ja onhan se monelle hyppy uralla eteenpäin.
Kyllä ne vaan omaa uraansa ajattelee ja menee varmasti jos pääsee. Yle teki oikean päätöksen.
Vihreiden Virta nosti hätätilan viisuista, eikä ymmärrä, että vihreiden hätätila pitäisi olla ilmastonmuutoksen aiheuttamat tulvat maanjäristykset , luontokato ym.
Eihä Israel kuulu edes eurooppaan. sen pitäisi viisuilla arabimaiden kanssa jos uskaltaisi.