🇫🇮 😊 🕯 Meilläpäin oli sääntönä laittaa kynttilä palamaan ikkunalaudalle itsenäisyyspäivän kunniaksi.
Itsenäisyyspäivän kättelyvideo:
https://yle.fi/a/74-20187822/64-3-284254
Hyvää itsenäisyyspäivää
6
213
Vastaukset
Ehdinpäs kaupasta töllön ääreen katsomaan vuoden tärkeimpää ohjelmaa. Ineksellä kaunis puku ja hienosti puhui ruåtsiakin. Hyvää iltaa js yötä!
- Anonyymi
Missäpäin näin kynttilöitä sytytettiin?
Eikös se ollut joku tapa että siitä tiedettiin kuinka vieraanvaraista oli sotilaille tmvÄläs höpsi. Poltettiinhan adventtikynttilöitäkin ikkunalla eikä sillä ollut mitään tekemistä sotilaiden kanssa. Itsenäisyyspäivän kynttilä ikkunalla tarkoitti päivän juhlistamista. Kuulemma punikit eivät laittaneet kynttilöitä palamaan.
- Anonyymi
Minä poltan kynttilää molemmista päistä.
Eikö ole vaikea löytää sellaista kynttilänjalkaa jossa voi polttaa kynttilää molemmista päistä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1751461
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411039Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38735- 14660
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21650- 36643
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28642Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577
