Taas uutta tietoa naisista

Anonyymi-ap

Naisten pierut haisevat pahemmalta kuin miesten – ja tiede viittaa siihen, että siitä voisi olla hyötyä. Ihmiset päästelevät suolikaasuja keskimäärin jopa 23 kertaa päivässä. Tutkimukset osoittavat, että kun miehet tekevät niin useammin, naisten ilmavaivat tuoksuvat huomattavasti voimakkaammin.
Vuonna 1998 tohtori Michael Levitt, joka tunnetaan nimellä "Pierujen kuningas", teki tutkimuksen, jossa 16 vapaaehtoista sidottiin keräyspusseihin papujen ja ulostuslääkkeiden jälkeen. Hänen tiiminsä analysoi ja nuuhki tulokset. Tuomarit arvioivat naisten pieruilla olevan ”suurempi hajuvoimakkuus” suurempien rikkivetypitoisuuksien vuoksi – yhdiste, joka on vastuussa mädänmunan hajusta.
Tässä kohtaa se muuttuu mielenkiintoiseksi: rikkivety saattaa auttaa suojaamaan aivoja Alzheimerin taudilta. 2021 Johns Hopkins -tutkimuksessa todettiin, että rikkivetypohjaista yhdistettä ruiskutetut hiiret osoittivat muistin ja motoriikan paranemista 50 prosentilla. Se jopa auttoi poistamaan joitakin kognitiivisia oireita. Vaikka naiset saattavat tuntea olonsa itsetietoisemmaksi tuulen puhaltamisesta, tuo ylimääräinen löyhkä voisi olla aivoterveyden tukeminen. Joskus pieni funk toimii.
Lähetä tämä tyttöystävällesi, jos hänen pierunsa haisevat pahalle.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. 20v on otettu kiinni

        Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
        Savonlinna
        110
        8371
      2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

        Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
        Maailman menoa
        673
        5094
      3. Kuka on menehtynyt?

        https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
        Kankaanpää
        25
        3352
      4. Mitä meidän välillä

        Tapahtuu lopulta?
        Ikävä
        31
        2027
      5. 57
        1530
      6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
        Maailman menoa
        115
        1515
      7. Nainen, ota nyt rauhallisesti

        Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
        Ikävä
        138
        1357
      8. Savonlinnan murhapolttaja romani

        Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
        Maailman menoa
        178
        1349
      9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

        Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
        Ikävä
        60
        1109
      10. Sinulle tiedoksi

        Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
        Ikävä
        28
        943
      Aihe