Sen nyt tiesi mitä se tuo tullessaan kun Kokoomus valittiin hallitus vastuulliseksi puolueeksi. Siit

Anonyymi-ap

Sen nyt tiesi mitä se tuo tullessaan kun Kokoomus valittiin hallitus vastuulliseksi puolueeksi. Siitä Suomenkansa saa syyttää ihan itseään ja ilman sitä että näitä olisi äänestetty ei nämä toimet olisi mahdollisia. Kokoomus on ääri porvari puolue ja työvoima se jota he käyttävät hyväksi vaurastuakseen. Toimet ovat sen mukaisia. Kokoomuksen sisin poliittisen toiminnan ydin on vaurastuttaa vauraita ja valvoa heidän etujaan ja nyt he totisesti sen tekevät. Jo kautta poliittisen historian he ovat pyrkineet tulonsiirroin ja varsinkin yritystuin vaikuttamaan tulonsiirtojen siirtymistä teollisuuden hyväksi, joita johtavat öky porvarit. Kun he ovat vallassa jää jotkut jotka ei istu hallituksessa nuolemaan "näppejään". Tässä tapauksessa palkansaajat jotka ovat heille puhtaasti hyödykkeitä.

Ja kun nämä pääsevät vastaan tarvitsevat he tukea muualta ,sillä käytännössä se ryhmä joiden etua nämä valvovat on Suomessa suht pieni. Noin 10% kansasta. Joten tuossa suhteessa on äänestäjien peiliin katsomisen paikka .Tuosta äänestys tuloksesta kun ei voi oikein vastuuta kaataa kellekään muulle kuin kansalaisille.


Äänestä

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

        Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
        Maailman menoa
        125
        5577
      2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

        Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
        Maailman menoa
        44
        5322
      3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

        kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
        Maailman menoa
        52
        4437
      4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

        Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
        Maailman menoa
        69
        3998
      5. Mitä meidän välillä

        Tapahtuu lopulta?
        Ikävä
        85
        3424
      6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

        viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
        Maailman menoa
        92
        3334
      7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

        16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
        Maailman menoa
        152
        3281
      8. Kun aika on oikea niin

        Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
        Ikävä
        17
        1602
      9. Ei me taideta

        Pystyä kokonaan olemaan erossa.
        Ikävä
        45
        1541
      10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

        Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
        Ikävä
        129
        1160
      Aihe