Kuka on tämä itäkaupungissa asuva pikkusielu joka sahan melusta tehnyt valituksen? Ei kai sama työväen edustaja joka jo vuosia sitten kirjoitteli miten sahan kolina häiritsee?
Sahasta valittaja?
19
890
Vastaukset
- Anonyymi
Se on kansalaisoikeus.
- Anonyymi
Joku työtä vieroksuva tyyppi.
- Anonyymi
Se olen minä 🙋♂️ olen 47v työtön mies. Kolina häiritsee nukkumista.
- Anonyymi
Alueella vuosikymmeniä asuneena nämä työkoneiden peruutuspiipparit oli häiriöksi alueella, mutta niiden jäädessä pois kyllä hyvin pärjää.
- Anonyymi
Enempi olisin huolissani jos saha ei kolisisi.
- Anonyymi
Voisi siellä hiljaakin sahata.
- Anonyymi
Toisaalta ihan hullua kun teollisuusalue on asuinalueen vieressä. Sahan voisi siirtää Kannaslahteen. Siellähän on puitteet jo valmiina ja harvaan asuttua seutua.
- Anonyymi
Mitkähän puitteet on valmiina lomamökkien täyttämällä Kannaslahdella, ei taida oikein olla kaikilla ymmärrystä asioista.
- Anonyymi
Sahoja ei noin vain siirrellä, se on sitten vain pönkkä ovelle.
- Anonyymi
Ei kannata huolestua. Lieksan yksikön laajennus alkaa olla valmis ja tuotantoa lisätään lopputalvesta. Voitte olla huoleta, kohta ei kolise Nurmeksessa.
- Anonyymi
Voi ei. Loppuuko meiltä saha? Sieltähän tulee työttömyyttä. Mutta jospa sahamiehiet ostaa tehtaan itselleen ja jatkaa sahaamista. Osuuskunta ja kaikilla jäsenyys. Yksi valitaan kumpiakin ja myy valmiit laudat maailmalle. Kyllä Nurmeksessa puuta riittää, joten ei huolta. Saattaa olla hyväkin juttu tämä Lieksan sahan laajennus siis.
- Anonyymi
Jos melu häiritsee niin osta Tokmannilta paksut verhot asuntoihin ei kuulu melu enää ja laittaa radiosta kuulumaan rauhoittavaa linnunlaulua jo uni tulee.. ja korvatulpatkin on olemassa.
Kiitos Binderholz, Nurmeksen miehet ja naiset hyviä ja tunnollisia työntekijöitä, täällä työt tehrään eikä meinata alalla kuin alalla.
Nurmekseen sopii yrityksiä lisää, potentiaalia on ja sijainti ei ongelma. Hyvät liikenneyhteydet, junarata, lentokenttä lähikunnassa kaikki toimii.
Tehään Nurmeksesta suomen Monaco.
Pohjolan opiskelija-, eläkeläis- ja työihmisten paratiisi .. sitä kohti.- Anonyymi00014
Missä lähikunnassa on lentokenttä? Juuka, Lieksa, Kuhmo, Rautavaara, Sotkamo? Missä niistä?
- Anonyymi00013
Nurmes on jo Monaco, vain vetäjät puuttuu.
- Anonyymi00015
Sama pikkusielu valittanut muistakin asioista asuu sahan lähellä
- Anonyymi00017
Hei kaikille.mielestäni pitääkin valittaa.sehän on kansalaisoikeus👍
- Anonyymi00020
Anonyymi00017 kirjoitti:
Hei kaikille.mielestäni pitääkin valittaa.sehän on kansalaisoikeus👍
Mikään ei muutu, jos ei laita asioista kommentteja, valittaja on väärä sana, koska jostakin kautta mielipide pitää päästä ilmaisemaan.
- Anonyymi00018
Huvipuistosta ei kukaan valittas, vaikka miten kolisis ja porukka huutas yötä päivää. Eikö saha ja raha kelpaa?
- Anonyymi00019
Onks tivoli taas auki?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943879Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512752Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per751324Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu171256Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101169Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020951- 46944
- 48881
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt214839Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä106652