Helposti saatavia töitä Raahessa?

Löytyykö Raahesta sellaisia töitä johon ei tarvittaisi välttämättä alan koulutusta tai aiempaa työkokemusta? Pienipalkkainenkin työ kelpaisi
161063
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ota yhteyttä jot-rentille tai marralle. Jos ei fyysinen työ ole este.

1Äänestä

Siivoustyötä kannattaa kysellä RTK:lta.

1Äänestä

Tapojärveltä saat pienen palkan.

Äänestä

Tee niinkö se tsaani eli nuole ölisörniöitten bärsettä ja kohtapa jotilla oot lapiomassa kinttana haalareissa.

Äänestä

Jot-rent sieltä on monen työura alkanut.

Äänestä

Siivoustöitä esim. yksityisille. Näin joulun alla tarvetta. Myös joulupukkina tienaa hyvin mutta jos ei ole autoa/korttia niin kannattaa pysyä keskustan alueella ellei saa kuskia. Lumitöitä sitten kun tulee lunta myös riittänee. En tiedä ikääsi niin tässä kuitenkin joitain hommia nuoremmillekin.

Äänestä
  • Ei siivous alakaan tarvitse ämpärin kantajia, ala vaativa. Kohteliaisuus oltava erityisen hyvä muuten menee maine.

    Äänestä

Mene nyt kuitenkin heti aluksi ammattikouluun ja OPI siellä kaikki, aivan kaikki, niin sitten on mahdollisuuksia paremmallekin palkalle ja jatkuvaan työsuhteeseen. Koeta myös oppia joku ulkomaan kieli, että pääset sen ammattikoulun jälkeen töihin ulkomaille jos ja kun Suomesta et työtä saa. Tämä maa kun on päätetty tyhjentää liikaväestöstä ja varata Eliitin huvitteluvaltakunnaksi. Sen takia Lappi täynnä ylihintaisia huvittelupaikkoja ja sen takia valtakunnan peto- ja muutakin riistakantaa kasvatetaan Eliitin metsästysmaiksi. Maahan tarvitaan vain tämän Eliitin palvelijoiksi välttämätön orjajoukko ja ainoaksi teollisuuden haaraksi telakkateollisuus. Näin on Siionin Viisaitten pöytäkirjoissa määritelty ja tätä ajetaan täysillä, kuten (ehkä) olet itsekin huomannut. Liikaväestö eliminoidaan.

1Äänestä

Jos oot parikymppinen 20vuoden työkokemuksella niin löydät melko varmasti työtä

Äänestä

Mitä töitä osaat vai osaatko mitään? Miksi et?

Äänestä

Osaa painaa reikiä leipiin

Äänestä

Ssab palkkaa sinunkin jos sinulla on suhteita työhönottajiin ym tyhjän toimittajiin tai johonkin työnjohtajaan. Muuta ei tarvita tyhmyys ja peukalo keskellä kämmentä ei ole este niitä on jo monia palkattu

Äänestä
  • Ja monet laitettu taipaleelle.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Ja monet laitettu taipaleelle.

    Rantsukarin kans puistoon oluelle,namia!!

    Äänestä

Ehkä jos rohkenet? Ilmoitus ostarin ilmoitustaululle (tai jos vaikka lupa sairaalan ilmoitustaululle), siis oikein lyhyt, siihen nettisähköpostiosoitteesi kyseessähän on myynti ilmoitus jossa myyt työtaitojasi. Ei se sen kummempi ole kuin myisit tavaraa.

Ilmoitus olisi hyvä jos olisi koekijoitettu, ei käsin. Ympärille pikkuisen valoisia kukkia tai muuta, siis siihen paperille. Näkyvyys muista ilmoituksista paranee.

Äänestä
  • koekijoitettu, siis konekirjoitettu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Löytyykö Raahesta sellaisia töitä johon ei tarvittaisi välttämättä alan koulutusta tai aiempaa työkokemusta? Pienipalkkainenkin työ kelpaisi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu