Timo tuli järkiinsä ja ilmoitti järkevän päätöksen
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011683868.html
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011683868.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Poliisit ei huoli Vornasta takaisin töihin.Eduskunnassa voi jatkaa huoletta.Eduskuntaan kelpaa vaikka olisi mitä touhunnut.Voi olla jopa etua,että on rikkonut lakia.
Voipi olla että eroaa eduskunnasta kun.
Tyypillisenä persuna ja ei-suoraselkäisenä roikkuu valtion kustantamissa hillotolpissa niin pitkään kuin mahdollista
Montako sataa lehtijuttua sinä antipersukopiokone olet tänään kopioinut s24 palstoille?
Miksi persuista vaan syntyy näitä kännissä riehumisjuttuja?
Sille tehtiin tarjous, josta ei voi kieltäytyä: Joko eroat tai saat potkut.
Tarjous jota luupäisinkin persu ymmärtää.
En olisi tuosta yhtä varma...
Timo löytää itselleen helposti uuden työn, kun kansanedustajan pesti loppuu: 100 000 uutta työpaikkaa on tuloillaan, ne pilkistävät jo nurkan takaa.
Vornasta odottaa 250 000 euron sopeutumiseläke. Kalliiksi tuli tämäkin persu veronmaksajille.
No, ei ihan noin paljon:)
''Yhden kauden kansanedustaja voi saada sopeutumisrahaa, joka korvaa osan palkkiosta 1–3 vuotta eron jälkeen, mutta sopeutumiseläkkeet lakkautettiin vuonna 2019; uudet säännöt määrittävät, että jos edustaja on yli 59-vuotias tuen päättyessä, hän voi saada sitä 65-vuotiaaksi asti,''
Kyllä sillä on lokoisa työ eduskunnassa yhden hengen joukkueessa, rikolliseksi tuomittuna.
Sitten sopeutumisrahaa ja sitten sopeutumiseläkettä kunnen täyttä 85 vuotta ja alkaa oikea eläke.
Veronmaksajat palkitsee eikollisia kun ne on oikasta puolueesta.
Täälläkin on jo sanotu kuinka 'suoraselkäinen' kun erosi pliisista mutta ei eduskunnasta.
Jännä juttu. eikä Suomessa rikoksista tomitut saakaan toimia poliiseina?
Ei ole tainneet mitkään valiokuntatyöskentelyt rassata tähänkään asti....,,????
Sheriffi oli ottanut vähän liikaa. Villissä lännessä tämä olisi annettu anteeksi seuraavana päivänä.
Muutenkin on ottanut oppia villin lännen pyssysankareista, ensin raakaa viskiä kitusiin jokunen puteli, ja sitten paukuttelemaan.
Vornanen siirtyy puoluetoimistolle töihin.
Vuoden 2027 vaaleissa Vornanen on varsinainen ääniharava.
No jos nyt vähän kännissä ja läpällä kaupungilla ammuskelee, niin ei kai se nyt niin vakavaa ole....
ei olisi irtisanoutunut poliisin virasta , jos ei laissa näin sanottaisi !
Olisi suotavaa että olisi irtisanoutunut myös persuttamisesta ja alkaisi toimia eduskunnassa Suomen kansan hyväksi eikö ne siksi ole sinne eduskuntaa valittu ...,,,,,???
Muutamalle siivoojalle eduskunnassa kenkää niin järjestyy Vornaselle sopimusrahat, Suomi nousuun 💪
Toivottavasti Vornanen joutui luopumaan aseestaan..
Uskaltaa taas mennä IHKUun.
Olkaa tarkkana, katu on tyly paikka sanoo hän. Saakohan vielä ääniä jatkossa? Monikohan poliisi jakaa hänen oikeusihanteensa, se olisi kiva tietää.
Lähteekö Anon perässä Venäjän ihannevaltioon?
Palkattu jo Anon henkivartijaksi Moskovaan.