Perussuomalaisten kansanedustaja Teemu Keskisarja ei ole nyt kahteen vuoteen saapunut Linnan juhliin. Miksi perussuomalaisten kansanedustaja ei kunnioita suomalaista perinnettä, kulttuuria ja tapoja?
Samaan aikaan perussuomalalaiset kuitenkin vaativat filosofian tohtori Idil Husseinilta presidentin kättelyä perinteisiin, kulttuuriin ja tapoihin vedoten, vaikka Idil on ennakkoon saanut luvan olla kättelemättä presidenttiä. https://yle.fi/a/74-20198345
Mistä nämä perussuomalaisten kaksoisstandardit oikein kertovat?
Perussuomalaisten epätoivoisuus ja kahdet rattaat Linnan juhlien osalta.
11
138
Vastaukset
- Anonyymi
Se kertoo selkärangan puutteesta. Periaatteettomuudesta. Että säännöt on toisille erilaiset kuin itselle!
- Anonyymi
Tästä todennäköisesti kysymys.
- Anonyymi
Teemu oli hukannut kampansa, ja ei kai nyt arvonsa tuntevalle tohtorismiehelle olisi sopinut esiintyä Linnan juhlissa hiukset sekaisin, joten Teemu päätti jättäytyä juhlista kokonaan pois.
- Anonyymi
Yksi ja sama väittely omien sivupersoonien kanssa jokaisessa viestiketjussa poikkeuksetta 18-22 tuntia 365 vrk vuodessa oli arki, pyhä, joulu tai juhannus.
- Anonyymi
Teemun kampa jo kaksi vuotta hukassa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Teemun kampa jo kaksi vuotta hukassa?
Maski päähän antipersu. Se yksinkertainen.
No nyt on erinomainen kouluesimerkki kieroutuneesta troIIaamisesta. Näyttää siltä, että vasemmiston troIIiakatemiassa ollaan tehty suuri kehitysharppaus kohti syvempiä vihan ja synkkyyden sfäärejä. Johtajasi kiittävät nöyryyttäsi ja lojaaliuttasi survoa pakollista "mutkunpersua" joka paikkaan, sinnekin missä sillä ei ole mitään tekemistä, unohtamatta olkiukkoja ja pulushakkia.
☝️😂- Anonyymi
Mr pefletin kanssa väittely on sama kuin yrittäisi pelata shakkia pulun kanssa: Se kaataa nappulat, paskoo pitkin lautaa ja lopuksi vielä lentää laumansa luokse ja väittää voittaneensa.
Poistettuaan sitä ennen viestit joissa hänelle s24 ammattitrollille fiksummat lyö jauhot suuhun,,,🤣🤣
- Anonyymi
Teemu kuuluu arjalais-germaaniseen herrarotuun, Idil ei.
- Anonyymi
ei teemua voi linnaan kutsua olisi näyttänyt stubille keskisormea 🤣
minä en esimerkiksi kättelisi uskovia , voiko minut kutsua linnaan ? ei - Anonyymi
kuka käski kutsui nämä somalit ja iranin väen sinne ! siinä syypää
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot533522Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe262936- 282594
- 732439
- 182211
- 512152
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111583- 171495