oon ollu yhdessä reilun kuukauden mua 10 vuotta vanhemman jätkän kanssa. täytän kohta 18. mulla on takana oikeastaan vain yksi vakava suhde ja hänellä niitä on tietysti enemmän. hän aloitti rakkauden tunnustukset yms ensin ja mä tietenkin vastaan niihin. mut voiko hän rakastaa mua oikeesti niin monen suhteen jälkeen? entä ikäero, tuoko liikaa ongelmia? vastatkaa! olen hukassa..
voiko hän todella rakastaa?
eksynyt pimeään
2813
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
nuorta lihaa, hmmmmmm.............
Tottakai se voi oikeasti rakastaa sua jos sä olet kiva luonteeltasi. Ei se, jos on ollut paljon suhteita muuta tuota, eikä kaikilla 28v ikäsillä nyt välttämätä kauheasti niitä ole edes vielä ollut. Osalla toki, muttei kaikilla.
Mitä tulee tohon ikäerojuttuun, niin ei se mun mielestäni ole mitenkään liikaa, sekä 18, että 28 vuotias on vielä nuoria ja normaaleilla ihmisillä sillon kiinnostuksen kohteet on vielä hyvin samanlaiset. 28v ikänen voi nykyään olla vielä opiskelijakin siinä missä 18v ikänenkin. Eli elämän tilannekin voi olla hyvin samanlainen.
Ei kannata kuunnella noita pervoja, jotka vihjailee jostain nuoresta lihasta, niiden oma mielikuvitus taitaa laukata turhan kovaa. Itse olisivat varmaan ekana kuolaamassa. Kaikki ei ajattele samoin kuin nuo pervot, jotka ei tajua että jotkut jopa rakastuu toiseen ilman tommosia taka-ajatuksia. 28v voi mun mielestäni oikein hyvin rakastua 18v ikäseen, itse rakastuin 19v ikäseen 29v:nä.