Kenon voitot

Anonyymi-ap

Olen kirjoittanut tästä aiheesta jo useamman kerran. Katsoin uteliaisuuttani voitot viimeiseltä kolmelta päivältä. Niiden perusteella suomalainen ei nyt vaan voita ainakaan tuossa pelissä.
En tiedä mitä taktiikkaa käyttävät, mutta pelin luonne muuttunut suosimaan yhä enemmän peliyhtiötä voitonjaossa.
Jos päivän suurimmat voitot lähentelee satasia takavuosien tonnien sijaan, pelin kiinnostus katoaa ja liikevaihto kuihtuu.
Toivon todella kilpailua tällekkin alalle Suomessa.

12

360

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Matemaattisten kykyjen perusteella ihmiset voidaan jakaa kolmeen eri ryhmään.

      Ne jotka ymmärtävät matematiikkaa sekä ne tollot jotka eivät ymmärrä.

      • Anonyymi00003

        Kesällä laitumella lehmiä vaivasi paarmat ja perskärpäset. Sinne ne vaan eksyivät laitumelle ne paarmat ja perskärpäset.


      • Anonyymi00006

        Kolmas ryhmä ovat ne jotka luulevat että Veikkauksen atk-pohjaiset arvonnat olisivat rehellisiä. Eivät ne ole. Kenon alkuvuosina 1 päivittäinen arvonta tuotti hurjasti enemmän voittoja pelaajille kuin nykyiset 3/vrk yhteensä. Täyttä humpuukia koko keno siitä lähtien kun alettiin arpoa tietokoneella. Se ei ole arvonta.


    • Anonyymi00002

      Jos pidät kaksi samaa numeroa ja pelaat ne aina osuu 1:18 jos arvonta on rehellinen.

      • Anonyymi00007

        Vaan kun se ei ole rehellinen.


    • Anonyymi00004

      Eilinen lotto sen todistaa. Jos tämän pelin päävoitto putoaa sinne miljoonaan, luultavasti liikevaihto notkahtaa. Nyt kun se huitelee seuraavaksi siellä kymmenessä, kansahan pelaa. Tämä taas on kylmää harkitsevaa liiketoimintaa, ei onnen peliä. Minä mitään todennäköisyyksistä ymmärrä, enkä liiemmin välitä. Liiketoiminnan lainalaisuuksista sensijaan kyllä ja tämä on sitä. Siihen ikävä kyllä vaikuttaa se, että pelin arvonta on omistajan hallinnassa.

    • Anonyymi00005

      Numeroista tehtyjä arvontapelejä on Suomen Veikkauksellakin nykyään monenlaisia:

      Lotto 1 kerta viikossa (la)
      VikingLotto 1 kerta viikossa (ke)

      Eurojackpot 2 kertaa viikossa (ti, pe)

      Jokeri 4 kertaa viikossa (ti, ke, pe, la)
      Lomatonni 4 kertaa viikossa (ti, ke, pe, la)

      Kaikki tai ei mitään 7 kertaa viikossa
      MilliLotto 7 kertaa viikossa
      Synttärit 7 kertaa viikossa

      KENO 3 kertaa päivässä (klo 15, klo 21, klo 23)

      Tähdenlento ~206 kertaa päivässä (joka 7. minuutti)

      Pienen pelikansan panokset kerääntyy viikottain suurimman pottilupauksen mainoksissa esittelevälle pelitavalle.

      • Anonyymi00008

        Hyvä luettelo peleistä joihin ei kannata uhrata euroakaan!


    • Anonyymi00009

      Itse voitin 20-vuotta sitten tietokone aikaan useamman kerran tonneja 7 kertoimella. Voi sanoa, että siihen aikaan pelit maksoin voitoilla. Toki menihän ne lopulta ns. kankkulan kaivoon, Lottoon sun muihin epätoivon peleihin. Eli lopputulos nolla. Viimeiseen vuoteen en paljoa enää ole pelannut. Seurailen vain noita numeroita mielenkiinnosta asiaan.

      • Anonyymi00010

        Jos seuraat numeroita, niin olet todennäköisesti seurannut myös voittokertymiä.

        Tämä vuosi 2025 tulee jäämään mieleen tod.näk. todella pitkäksi ajaksi erityisenä KENOn pelitason 10 vuotena.

        https://i.ibb.co/LGj1JwF/keno-paavoitot-2021-2025.jpg

        Tähän hetkeen mennessä on mennyt maksuun jo 57 voittoa 10/10 -osumista. Se on liki kaksinkertainen määrä verrattuna aiempina vuosina totuttuun.

        Ja pari viikkoa on yhä peliaikaa jäljellä vuodesta 2025.


      • Anonyymi00010 kirjoitti:

        Jos seuraat numeroita, niin olet todennäköisesti seurannut myös voittokertymiä.

        Tämä vuosi 2025 tulee jäämään mieleen tod.näk. todella pitkäksi ajaksi erityisenä KENOn pelitason 10 vuotena.

        https://i.ibb.co/LGj1JwF/keno-paavoitot-2021-2025.jpg

        Tähän hetkeen mennessä on mennyt maksuun jo 57 voittoa 10/10 -osumista. Se on liki kaksinkertainen määrä verrattuna aiempina vuosina totuttuun.

        Ja pari viikkoa on yhä peliaikaa jäljellä vuodesta 2025.

        Pelasin nyt tammikuussa Veikkauksen pelejä 334,7 eurolla. Joka päivä Kenoa, päivä, ilta, myöhäisiltaa taso 8, 1 rivi 50 senttiä kunkulla (3€) Kaikki tai ei mitään-peliä 1 rivi apilalla (2€) ja 1 rivi Milliä (1€). Lottopäivinä 1 rivi Jokeria tuplauksella (3€), 1 rivi Lomatonnia (0,5€) ja joku sellainen valmisporukka, jossa on kaikki herkut eli Loton ja Viking Loton plussat, Jokerin tuplat ja Lomatonni. Lisäksi teen riippuen edellisen päivän voitosta riippuen jotain ekstraa, nyt ne jäi vain yhtenä päivänä synttärit-peliin (0,5€) ja toisena päivänä 2 euron Kaikki tai ei mitään - porukkapeliin. Yhtenä päivänä jäi päiväkeno väliin ja eräs keskiviikko-Lomatonni, koska myyjän sähläyksen takia en voinut uusia seuraavaa. Veikkaukselta sain takaisin tuosta 334,7 eurosta 106,06 €, tappiota siis 228,64 €. Suurin päiväkohtainen "potti" oli 30 €, ainoa kerta, kun päivän peleistä jäi itselle voittoa. Mutta vain kolmena päivänä oli täysin nollatulos.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      393
      1018
    2. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      300
      939
    3. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      895
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      78
      761
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      78
      742
    6. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      736
    7. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      665
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      37
      656
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      641
    10. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      39
      630
    Aihe