Alkaa olemaan varsin ala-arvoinen.
https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000011692327.html
Miksi näitä ei ole potkittu pihalle koko maasta?
Poliitikoiden taso
9
131
Vastaukset
- Anonyymi00001
Niin, mitenkäs Tampereella?
https://www.aamulehti.fi/kotimaa/art-2000011698626.html
Mitään ei tehdä?- Anonyymi00002
Luulisi, että Orpo esitti anteeksipyynnön käytöstavoiltaan vajavaisten pölhöpersujen ja muidenkin mabrändiä pilaavien typerysten puolesta.
- Anonyymi00003
Olen ollut Japan- ja Aasiafani lapsesta saakka kun sain ojentaa pienen kukkakimpun japanilaisille vieraille. Muistan sen vieläkin, mutta sielläkin ollaan vihamiemisiä maahantulijoita kohtaan, jotka ovat lähinnä aasialaistaustaisia.
- Anonyymi00004
Helsingin hovioikeus ei lieventänyt kultamurhista tuomitun japanilaisen Yoshio Tanin saamaa elinkautista vankeusrangaistusta. Tani tuomittiin viime lokakuussa Kirkkonummen kihlakunnanoikeudessa elinkautiseen kahdesta murhasta.
- Anonyymi00005
Samantekevää mkkä tausta ihmisellä siiitä huolimatta murhata ei saa.
- Anonyymi00006
Päivä päivältä käy selvemmäkis että PS on Putinin käsikassara.
- Anonyymi00008
jos ei ollut halventamistarkoitusta niin ei ollut rasismia
- Anonyymi00009
Poliitikoille yms. pitää määrätä pakolliset alkoholi ja huume testit. Myös psykologiset testit pakollisiksi.
- Anonyymi00010
AInakin käytöstapoja tulisi persulaisille opettaa kun vaikuttavat siltä kuin olisivat vasta hiljattain ryömineet ulos jostain tynnyreistä, joissa ovat kasvaneet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1285065Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2184735"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1253245Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363193Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1093127- 992435
Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382378Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi392335Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.352243- 222178