Eikö kukaan todellakaan näe tapahtumien kokonaisuutta: puolustaja yrittää löytää keinoja, joilla jo aiemmin seksuaalisesta hyväksikäytöstä tuomitut vapautettaisiin.
Oliko arpia vai ei ollut. Lääketieteen ammattilaisetkin asetetaan nurkkaan melkein
häpeämään ammattitaitoaan. Puolustajalla ei kai ole kuitenkaan lääkärin papereita.
Kuitenkin mikään tuossa perheessä ei tunnu olevan normaalia: ei puolison kuolema,
tappaja, joka ei jättänyt DNA-todisteita, suihkunraikas Auerska, hirvittävällä tavalla
oirehtivat lapset, Jensin menneisyys "rakastavana" isänä, oudot lahjat satunnaiselle
Suomi 24-poikaystävälle. Auerin oma tunnus poikansa lyömisestä... Kuka väittää, että kaikki tämä on sijaisvanhempien kynästä. Kun lisää tähän vielä, että lasten valehtelukyky ei ikinä ole samaa luokkaa kuin aikuisten.
Auerin perheessä kaikki normaalia
22
284
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ehkä sun nyt kannattaa vetää happea ja antaa muiden hoitaa tämä oikeudenkäynti ja antaa tuomiot. Ei ole todellakaan fiksua tällaisella palstalla ottaa maallikon oikeutta omiin käsiinsä ja jakaa näitä tuomioita.
- Anonyymi00002
Juuri näin,noita juoruja on kuultu jo tarpeeksi.
- Anonyymi00003
Meidän olisi pitänyt olla siellä Tåhtisentien asunnossa ja Halisten asunnossa, että tiedettäisiin mitä tapahtui. Nyt ollaan median ja osapuolten varassa, joten totta totisesti ei nähdä, eikä olla meedioita.
- Anonyymi00009
Kyllä aikuiset lapset kertoisivat, jos heitä olisi hykskytetty seksualisesti. Loputtava noi turhat oikeudenkäyntit ja verorahojen tuhlaus.
- Anonyymi00004
Jukan murhaaja on vapaana.
- Anonyymi00005
Suomessa on kyllä ammattitaitoa tutkia hyväksikäytettyjä lapsia. En muista toista oikeudenkäyntiä jossa puolustusasianajaja noin aggressiivisesti hyökkää terveydenhuollon huippuasiantuntijoita vastaan. Auerin lapset eivät ole ainoita lapsia joita on tutkittu hyväksikäyttötapauksissa.
- Anonyymi00008
Jos on aihetta kyseenalaistaa jonkun ammattitaito, niin silloin näin tehdään.
Mitenkäs sen selität, että toinen terveydenhuollon huippuasiantuntija voi olla samasta asiasta täysin erimieltä?
- Anonyymi00006
Pulmusten al bundy oikeuteen.
- Anonyymi00007
Huippuasiantuntija 😁. On ne lääkäritkin ihmisiä ja tekee virheitä.
- Anonyymi00011
Johtopäätökset tehtiin kaikkien asioiden summana.
- Anonyymi00010
Auer saa koko ajan kakaroineen ihmeellistä erikoiskohtelua. Ulkopuolinen mies tappoi Jukan, vaikkei jättänyt DNA-jälkiä. Hirveällä tavalla oireilevat lapset kertoivat syvästi järkyttäviä asioita. Mutta sekään ei voi olla seksuaalista hyväksikäyttöä vaikka Suomessa moni lapsi on kokenut tätä. Auerin porukan tapauksessa puhutaan aina epätodennäköisyyksistä joissa ei ole mitään järkeä.
- Anonyymi00012
Jäi jalanjäljet lattialle ja talon ulkopuolelle. Tästäkin kehitettiin joku ihmeellinen näytelmä. Toi minua kiinnostaa tässä keississä, että joku Annelin sukulainen oli tuntenut erikoista mielenkiintoa tutkintaa kohtaan. Lehdessä tämä juttu oli.
- Anonyymi00014
Eikai se ole ihmeellistä että sukulaisia kiinnostaa.
- Anonyymi00013
Suomessa on joka päivä parisuhdeväkivaltaa jossa toinen jopa menettää henkensä. Mistään muusta jutusta kuin tästä ei ole kehitetty tällaista saagaa jossa Auerin paskapuheet menevät läpi poliiseja ja tuomareita myöten. Normaalisti Ville lähtee vankilaan kun Minttu löytyy puukotettuna. Tai toisinpäin. Vielä nytkin Auerin jengi pyörittää oikeuslaitosta.
- Anonyymi00015
Auer on ovela, ilmeisen älykäs nainen. Niin rikollisen tuntomerkkejä täynnä koko nainen, pelottava, laskelmoiva ja kylmä.
- Anonyymi00019
Kuinka moni miehensä teurastuksen kokenut nainen lähtee kirjan myynninedistämiskiertueelle?
- Anonyymi00017
Veikkaan että nyt aikuiset lapset tekivät elämänsä virheen ottaessaan Auerin takaisin elämäänsä.
- Anonyymi00021
Etenkin jos ei tule miljoonakorvauksia.
Lapsista 2 jo eläkkeellä mielenterveyssyistä, lopuista ei tietoa. - Anonyymi00022
Anonyymi00021 kirjoitti:
Etenkin jos ei tule miljoonakorvauksia.
Lapsista 2 jo eläkkeellä mielenterveyssyistä, lopuista ei tietoa.Erityisesti pojan kohtalo surettaa.
- Anonyymi00018
Auer lopetti lasten ammattiavun. Julkista tietoa oikeudenkäynnissä.
- Anonyymi00023
Kylmä äiti, lapset ovat pelänneet ja vieläkin pelkäävät. Mistähän johtuu?
- Anonyymi00024
Auer oli itse seuraamassa paikan päällä lastensa todistelua. Kuin orkesterinjohtaja. Lapsista kahdella ei me kai kovin hyvin, ties vaikka puhuisivat ohi suunsa. Luulen silti että tämän keissin akka häviää. Haukkasi liian ison palan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀3276996Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis2776500Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai485760Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1645147Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi563983Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main2783967Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1433569Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan293283Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava33270HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok503211