Kehitysparkki! Onko Kihniön ja Parkanon yhteinen kehitysyhtiö Kehitysparkki tehnyt toimenpiteitä polttoainejakelun jatkumisesta Kihniössä. Asia tärkeä! Jos ei paikkakunnalla omaa jakeluasemaa, myös muut palvelut katoavat pikkuhiljaa paikkakunnalta. Kihniön kunnan elinvoimaisuudesta vastaavat viranhaltijat ja luottamushenkilöt, heidän tehtävänsä myös hoitaa tätä asiaa. Nyt on viimeinen hetki toimia!
Polttoaineenjakelu Kihniössä
15
767
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kyllä ny pian tuloo pensaa ku nää vaikuttajat vaikuttaa ameriikan öljy yhtiöön on ne sellaasia vaikuttajia.
- Anonyymi00002
Tästä polttoaineasiasta kannattaa syyttää kokoomusta. Se vaati näitä pakotteita ja sai ikävän tilanteen aikaiseksi. Petteri Orpo sanoi että tapahtunut on hyvä asia eikä valtiovalta tule tekemään mitään tilanteen korjaamiseksi. Nyt ehkä viimeinkin jokainen ymmärtää, miksi kokoomuksen kannatus laskee kuin lehmän häntä. Minun mielestäni se on hyvä juttu, saisi laskea vielä jyrkemmin.
- Anonyymi00003
Ny sitten lisää massia ukrainaan ja kotomaassa väännellään naamaa sellaasia ne pitkänaamat sitten on.
- Anonyymi00004
No, eihän Kihniössä ole kuin 2 kauppaa jäljellä. Siinä ei paljoa enää palvelut voi vähetä niistä ruokakauppoja 1. Huonolta näyttää joka tapauksessa. Väki vähenee vääjäämättä bensaaseman saanti ei lopultakaan paljoa auta.
- Anonyymi00005
No eihän meillä oo muita palveluita kuin Maukka ja apteekki. Miksi tähän piti avata taas uus ketju? Tätä on täällä jo puhuttu. Kunnan pitäis kaikki elättää ja huolehtia. Käytättääkö kirjottaja itse Maukkaa vai menneekö Tokmanniin Parkanoon?
- Anonyymi00006
Ei ole Kihniön vakituiset asukkaat huolestuneita kunnan elinvoimaisuudesta, kun noita edellä olevia kommentteja lukee. Asian pitäisi olla toisinpäin. Pitäisi olla huolestunut ns.Maukan, apteekin ja Sirolan palvelujen jatkuvuudesta. Hyvin nuo palvelevat ainakin meitä vapaa-ajan asukkaita. Toivoisi kunnan päättäjiä ja sen vakituisia asukkaita asian kiinnostavan!
- Anonyymi00007
No te menette sitten palveltaviksi kun tykkäätte että oikein makeillaan ja nuollaan.
- Anonyymi00008
????????????????
- Anonyymi00009
Voi hyvä ihme. Turha on kummastella että tällä ajatuksen mallilla kylä näivettyy. Hävettää jo ihan.
- Anonyymi00011
Anonyymi00009 kirjoitti:
Voi hyvä ihme. Turha on kummastella että tällä ajatuksen mallilla kylä näivettyy. Hävettää jo ihan.
Tämä Teboilien lopettaminen oli taas malliesimerkki Suomen päättäjien suhtautumisesta pikkupaikkakuntiin ja syrjäseutuihin yleensä. Mitään ei ole tehty polttoainejakelun turvaamiseksi ja on kuulunut jopa mielipiteitä että tämä asemien loppuminen olisi hyvä ja kannatettava asia. Kummalliseksi on maailma mennyt.
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Tämä Teboilien lopettaminen oli taas malliesimerkki Suomen päättäjien suhtautumisesta pikkupaikkakuntiin ja syrjäseutuihin yleensä. Mitään ei ole tehty polttoainejakelun turvaamiseksi ja on kuulunut jopa mielipiteitä että tämä asemien loppuminen olisi hyvä ja kannatettava asia. Kummalliseksi on maailma mennyt.
Se on vain ymmärrettävä että se " suhtautuminen" on totta nykypäivänä.
- Anonyymi00010
mummu äitin hengitys haisee taas.
- Anonyymi00013
Täällä pitäis nuolla kaikki mökkiläiset kun he suudessa viisaudessa saapuvat. Me olemme käyneet ja olleet siellä mistä nää jumalat tänne tulleet ja ei meitä siellä minään jumalina pidetä eikä me olla mitään odotettukaan jumalana pitämistä.
- Anonyymi00014
Kyllä on ala-arvoista puhetta. Kukaan ei odota mitään " nuolemista". Jos oma kateus on näin käsittelemätöntä niin olisiko hyvä tarkastella mistä se kumpuaa. Haluan vain tulla mökilleni, jonka olen itse maksanut, josta maksan veroja ja käyttää paikallallisia palveluita ( Maukkaa ja apteekkia) jossa MAKSAN eikä tarvitse nuoleskella jos haen Burana paketin. Mutta olen yksi heistä joka lisää käyttäjäkuntaa ja näin auttaa pitämään palvelut kylällä. Että kiitos kun haukutaan, ja oikein hyvää joulua kaikille.
- Anonyymi00015
Tämä vuosi meni hyvin perseaukisenakin ei tarvinnut olla huolissaan mistään apteekista ja jostain kaupoista. On todella turhauttavaa kuunnella kaikenlaisia omistajia ja rakentajia ja mökkiläisiä jotka itkee omistamistaan. Todellisuudessa kihniössä on kaksi yritystä joista on hyötyö kunnalle. Muut ovat sellaisia pikkujumalia jotka odottaa nuolua ja makeilua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2096702Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p2994643"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1423605Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1153434Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m673405Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492876Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2582620Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.762440- 252366
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk1011941