Haluan varoittaa ihmisiä siitä että mitä voi tapahtua jos et syö tarpeeksi proteiinia.
Olen ollut niin tyhmä että olen syönyt liikaa hiilihydraatteja ja liian vähän proteiinia ja nyt saan maksaa tästä typeryydestä koska nyt lihakseni ovat täysin paskana.
joudun kävelemään kepin kanssa ja silti joka askel sattuu.Tunnen kamalaa kipua lonkassa,reisissä,pohkeissa.Epäilen että minulla on pahoja lihas repeytymiä ja tuska on valtava.En enää laita pitsaa naamaan vaan yritän nyt syödä enemmän proteiinia.Toivon että vaivani on väliaikainen vaiva mutta nyt pelkään että vammani ei tule parantumaan joten olen tuskainen myös henkisesti.
Nyt saan maksaa omasta typeryydestäni..Alan nyt syömään proteiinia tarpeeksi ja toivon että jalkani parantuvat.
Proteiini vajaus johti jalka vammaan
4
279
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
Tämäkö on todettu lääkärillä tämä proteiinivajauksesta johtuvaksi? Itsellä oli kävelyssä ja kantamisessa, ha epätasaisella pahenevia, inhottavia kipuja. Nivelen reisi, pakaran ulkosyrjällä, lantion toinen puoli, ja polveen ja jopa säären puolelle. Lopulta reisi ei istuallaan enää noussut. Askelpituus oli kipeällä puolen 2-3 cm. Oli yösörkyjä. Kaikki liikku.inen oli kivuliasta.
Lonkan tekonivelleikkaus ja simsalabim. Kuntouttaminen on jo hiukan pidemmällä. Kävelen ilman apuvälineitä. Kyykky ei ihan toimi vielä.
On perin juurin harvinaista jos suomessa joku saa liian vähän proteiinia ravinnosta. - Anonyymi00002
Eli aloittaja saa siis vitamiineja monipuolisesti mutta proteiinia ei ole saanut. Todella outoa. Kuinka paljon pitsassa on monipuolisesti vitamiineja. Myös lihakset tarvitsee vitamiineja . Ihme kuvitelma että lihakset tarvii vaa proteiinia.
- Anonyymi00003
Epäilen, ettei hän ole käynyt lääkärissä. Vaivshan kuulostaa luettuna klassiselta lonkan nivelrikolta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3411369Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan77936Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61823Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.69816Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt45702- 120693
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38682- 49648
- 50606
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K9526- 25525
- 32521
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48515En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o32492Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84485- 79457
Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8447- 44425