Hallitsee keskustelut niin pastan aiheesta, syvälliset keskustelut uskonnosta kuin pikku törkyilynkin.
Kun on kynä hallussa
8
128
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tarkoittanet MPP:a josta huomaa, että kyseessä on sivistynyt ja hyvän kirjoitustaidon omaava ihminen.
- Anonyymi00002
Kirjoitustaito ei ole myöskään kieliopin viilaamista.
Jotkut pilkut on herttaisen yhdentekeviä jos substanssi on kunnossa.
Täällä on näitä virheettömästi kirjoittavia joiden teksti on kuin maalin kuivumista katselisi.
Eli pakko tässä on jälkeen kerran nostaa itseni kirjoittajarankingin kärkeen. - Anonyymi00004
Anonyymi00002 kirjoitti:
Kirjoitustaito ei ole myöskään kieliopin viilaamista.
Jotkut pilkut on herttaisen yhdentekeviä jos substanssi on kunnossa.
Täällä on näitä virheettömästi kirjoittavia joiden teksti on kuin maalin kuivumista katselisi.
Eli pakko tässä on jälkeen kerran nostaa itseni kirjoittajarankingin kärkeen.Ei sulla ainakaan pilkut ole hallussa.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Ei sulla ainakaan pilkut ole hallussa.
Mulla on sanottavaa toisin kuin sulla. Se riittää.
- Anonyymi00011
MPP punastut, kehut itseäsi.
- Anonyymi00008
Pastasta voisi pistää paljonkin on se niin herkullista.
Itsnowornever- Anonyymi00010
MPP tekee pastasta makaroonia. Yritti siemenestä kasvattaa, samoin makaronia multaan eivät itäneet. Kauppakaan ei mukaansa tarvi kotimaista ruokamyyntiä. Kauppias hakee takahuoneesta ulkolaista. Tämä toinen maalous expertti oli nähnyt valottoman leikkuupuimurin joka oli kaalta kerännyt. Että meillä maatalous hyvällä mallilla. Näitten hyvissä käsissä.
Sanna vielä taloudenhoitajaksi. Pari persua naama imitaattoreiksi. Toverit panee tehtaat lakkoon, niin hyvää tulee.. AVOT !
- Anonyymi00009
Sairaseläkeläisellä on toki aikaa höpistä joutavia mokelluksia.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353