Poliitikot ovat luvanneet ajaa maan etua ja jotkut venyttelevät silmiä, jolla loukkaavat aasialaisia. Tämän on pakko olla jotenkin Suomen etu. Ei kai kukaan muuten noin tekisi?
Voisiko joku kertoa, miten Suomi ja suomalaiset hyötyvät, kun poliitikot loukkaavat kiinalaisia, japanilaisia ja korealaisia?
Silmien venyttely maan etu
3
104
Vastaukset
- Anonyymi00002
Turistit häipyy, niin saadaan arjalaiset hiihtokeskukset. Niistä voi tulla tyhjiä, mutta ovat kuitenkin arjalaiset.
- Anonyymi00003
Kyllähän ns Aasialaisilla on paljo kauniimmat silmät ,kuin suomalaisilla jo n, 40 v jäkeen ? kauheat silmäpussit ,varsinkin miehillä , no ehkä se kaljan kittaaminen ym ,ei nukuta ym, ,ei kuntoilla ,vaikuttaa , ja ehkä elämäntavat ovat vain niin rasittavia , no on naisillakin kyllä jonninverran, ehkäpä niille ei saa mitää kun tulee.tiiä sitten, ehkäpä näil -persuillakin,kotka venyttivät olisi sellaset silmät paljon kauniimmat ,kuin omansa silmäpusseineen , tiiä sitten .
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869