A. mietipä tältä kantilta:

Rakastumiset, vihastumiset ja muut sikseen — eikö ollut joku erikoinen väre kaikessa?

Siis eihän meistä paria voinut tulla, eikä edes kavereita, mutta kuinka monta kertaa elämässä tulee sellainen ainutkertainen tilanne? Jokin napsahtaa paikoilleen, ei välttämättä vain hyvässä mielessä, mutta napsahtaa kuitenkin, ja kovaäänisesti.
12332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kyllä maailmaan ääntä mahtuu vaikka tärkeimmät tukahdutetaankun.

Äänestä
  • Aivan.

    Äänestä

Jos tunteita oli ja molemmat vapaita normaaleja ihmisiä, niin olisi varmaan voinut tulla vaikka mitä. Jos päättää toisin, niin sitäkin täytyy arvostaa. (sivusta.)

Äänestä
  • Aika harva on vapaa.
    Tosi moni elää menneessä ja antaa muistojen määrittää sitä, miten elää nyt.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Aika harva on vapaa.
    Tosi moni elää menneessä ja antaa muistojen määrittää sitä, miten elää nyt.

    Jos ei ole vapaa, niin sitten ei tietysti kannata haaveilla tosissaan mistään muusta, koska päätös on jo silloin tehty. Ei olisi moraalisesti oikein myöskään nykyistä kumppania kohtaan. Kaikki kuullaan "Universumissa" ja niiden perusteella ihmisen sydämen tila määritellään. Toki aina voi alkaa toimimaan oikein ja korjaamaan virheensä, jos niitä on tehnty. Kaikkea hyvää!

    Äänestä

Ei me muut voida mitään, jos sun päässäsi napsahtelee.
A

Äänestä
  • Hehe

    Äänestä

  • Trademark: äkäisyys

    Äkäisyys, vaikka elämä edessäsi kutsuisi ihan muuhun.

    Äänestä

Mitä tarkotat erikoinen väre? Aloitus kuulostaa naisen kirjoittamalta?

Äänestä
  • Ja mitä tarkotat että ei hyvällä tavalla? Tosi nätisti sanottu, jos toi toimii niin jatka ihmees samaan malliin 👌

    Äänestä

Joanna Väre ?

Äänestä

Oliko se vuosi 2016 ja kesä kun kohdattiin ensimmäisen kerran. Sanoit etten voi tehdä tätä sinulle. Sanoin jo se on kohtaloa me tavqtaan uudelleen. Meni yli neljä vuotta, kohtasimme uudelleen. Kuluvana vuonna avasit minulle tunteesi. Olisinpa yhtä varma kuin sinä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rakastumiset, vihastumiset ja muut sikseen — eikö ollut joku erikoinen väre kaikessa?

Siis eihän meistä paria voinut tulla, eikä edes kavereita, mutta kuinka monta kertaa elämässä tulee sellainen ainutkertainen tilanne? Jokin napsahtaa paikoilleen, ei välttämättä vain hyvässä mielessä, mutta napsahtaa kuitenkin, ja kovaäänisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu