nakertaa Suomen mainetta
Viides kolonna
14
170
Vastaukset
- Anonyymi00001
"Kaikki Perussuomalaiset eivät ole rasisteja,
mutta kaikki rasistit ovat perussuomalaisia!"- Anonyymi00004
Aika outo väite: Väität kaikkien persujnb olevan demareita?
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Aika outo väite: Väität kaikkien persujnb olevan demareita?
Heikko luetun ymmärtämisen kyky sinulla?
- Anonyymi00003
silmien venyttelystä lähtien kaikki keinot käytössä
- Anonyymi00007
Kalliiksi tulee Suomelle tuo perussuomalaisten rasismi.
- Anonyymi00008
Voihan kristillinen nationalismi
- Anonyymi00009
Aikanaan perustettiin pankkijärjestelmästä erillään oleva Arsenal eli valtion roskapankki, johon siivottiin ongelmat muiden pankkien taseista.
Samaa ideaa voisi kierrättää puolueiden kohdalla. Tunkio, jonne jakojäännökset ympättäisiin puolueista aina kuluvan vaalikauden ajaksi. - Anonyymi00010
Viides kolonna tosiaan...
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005632649.html - Anonyymi00011
– TILANNE on noussut tasolle, joka on lähes kriittinen. Se vaikuttaa rahoitusmarkkinoihin, kotitalouksiin ja yritystoimintaan.
Näin lausui torstain tiedotustilaisuudessa Japanin hallituksen pääsihteeri Minoru Kihara.
Orpon ja Purran pitäisi olla sen verran tarkkana, että saavat velkaa Aasiasta myös jatkossa.- Anonyymi00012
Aasialaisessa kulttuurissa "sori siitä" ei ole anteeksipyyntö. Heidän on myös mahdoton ymmärtää, että jonkin maan ylimmät lainsäätäjät voivat elää ja toimia vailla käytöstapoja.
- Anonyymi00014
Anonyymi00012 kirjoitti:
Aasialaisessa kulttuurissa "sori siitä" ei ole anteeksipyyntö. Heidän on myös mahdoton ymmärtää, että jonkin maan ylimmät lainsäätäjät voivat elää ja toimia vailla käytöstapoja.
"sorit siitä" eilen viimeksi moralisoi rasismista viittauksella silmien vääntelyyn. Joka itse putous ohjelmassa naamaansa väänteli itämaista esittäen.
- Anonyymi00013
Eduskunta tulisi siivota ala-arvoisista edustajista
- Anonyymi00016
Yksi siivottiin venäjälle!
- Anonyymi00015
Persut on kallis puolue veronmaksajille.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1143615Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141560Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141468Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181356Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2881319Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi191206Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy71881Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä113822Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti9802Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties59761