Kenelle politikolle haluaisit antaa potkut

Anonyymi-ap

Vaadin kansasäänestystä aiheesta

21

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ensimmäiseksi kun antaisi potkut Orvolle, niin siitä se koko suma alkaisi sitten purkautumaan. Eli seurauksena olisi odotettu ja toivottu dominoilmiö.

    • Anonyymi00002

      Riikka joutaa mennä.

    • Anonyymi00003

      No eiköhän tuohon ole selvä vastaus kansan suurimmalta ja fiksuimmalta osalta.
      Onko mitään järkeä että Persut ja Kokoomus saa toimia puolueina? En ala kaikkia henkilöitä luettelemaan.

    • En kenellekään. He ovat äänestäjien valitsemia ja potkut annetaan tulosten (tuloksettomuuden) perusteella aina seuraavissa vaaleissa. Lähinnä potkuja ennen vaaleja voi olla kuitenkin persujen Vornanen, koska hänet on tuomittu vankeuteen rikoksista. Tuomion lainvoimaisuutta joudutaan kuitenkin tovi odottelemaan.

      Eiköhän äänestäjät tulevissa vaaleissa potkaise eniten persuja pihalle. Siltä ainakin gallupien valossa näyttää. Eikä tämä viimeinen rasismilla peuhaaminen enää tainnut sataa persujen joulupussiin. Taisi tulla nyt risuja omiltakin kannattajilta, kun pelleilyn seuraukset voivat olla kuumottavat. Heti perään tuli tieto EUn yhteisvelasta. Senkin persut joutuvat nielemään, vaikka ovat pyhästi luvanneet, että ainakaan persut eivät yhteisvelkoja ota. Saa nyt nähdä, kääntyykö takki tässäkin.

      • Anonyymi00004

        no niin persupakkomielteinen persuista pihalle potkittu mamuja halaileva rotuopin julistaja miljoonanikki mielibidee, nappi huuleen, nalle kainaloon, tuti suuhun ja tutimaan että jaksat aamulla nousta taas reippaana poikana itkemään persujen perään.


      • Anonyymi00006

        90 miljardia sotaan putinia vastaan meinaako vtuttaako kremlin s24 trolli?


      • Anonyymi00008

        En usko, että PS:n kannatus paljoakaan laskee. PS:n kannattajan ääenstyspäätös perustuu vihaan, vihaan maahanmuuttajia kohtaan. Tunteella tehtyä päätöstä ei voi järjellä muuttaa.


      • Anonyymi00013
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        En usko, että PS:n kannatus paljoakaan laskee. PS:n kannattajan ääenstyspäätös perustuu vihaan, vihaan maahanmuuttajia kohtaan. Tunteella tehtyä päätöstä ei voi järjellä muuttaa.

        Jos niin on niin missä ongelma sinimustien somesaastevastaava ap?


    • Anonyymi00005

      Kyllä persuille kaikille potkut .! Lupasivat ettei köyhiltä leikata ja juuri köyhät joutuu eniten kärsimään. Naamiot on nyt riisuttu!

      • Anonyymi00009

        Älä huoli sinimustien somesaastevastaava ap kyllä sinä kohta saat Nasimat ja kumppanit persujen tilalle hallitukseen. Jotka vesittää samantien Purran mamupolitiikan kiristykset joita teidän kainaloiden tuulettajien puolesta on tehnyt huulipuna2:n palauttaessa Suomen takaisin koko maailman mamujen sosiaalitoimistoksi.


    • Anonyymi00007

      Persujen näytöt on nyt nähty. Kaikki joutaavat lähteä eduskunnasta kuin leppäkeihäät.

      • Anonyymi00011

        "Ennen natsit juoksi mamujen perässä niitä potkimassa nykyisin ne juoksee persujen perässä vasara kädessä."

        ...ja puolueesta pihalle potkittu ääliöoikeistolainen vainoaa&mustamaalaa persuja pakkomielteisesti 18-22h/365vrk vuodessa suoli24:lla.


      • Anonyymi00012

        Mihin se nikki taas unohtui mielibidee?


      • Anonyymi00014

        Samaa mieltä 👍


      • Anonyymi00015

        Mikäs se sinulla rotuoppia julistavalla Soinistilla meni noin tunteisiin? Sekö, että persut potki Milan Jaffin maasta ulos ja sinimustat jäi ilman kunniaa siitäkin kun lensivät persuista pihalle natsahtelun takia? Voi reppanaa..


    • Anonyymi00016

      Kaikilla sotapsykoosissa oleville natokiimaisille 🤔

    • Anonyymi00019

      Riikalle potkut.

    • Anonyymi00020

      Nykyisen hallituksen jokaiselle edustajalle elinikäinen toimintakielto kaikkeen politikointiin. Niin h*lv*tisti ovat tehneet tuhoa ja vahinkoa tällä maalle! 👺

      • Anonyymi00022

        Orpolle ja Purralle, pahimmille valehtelijoille Suomen politiikassa.


    • Thaimaan kuningaalle.🦶👑

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      232
      3384
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      60
      2925
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      26
      2507
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      18
      2482
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      76
      1993
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      85
      1879
    7. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      19
      1835
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1832
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      91
      1682
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      69
      1023
    Aihe