Montako miljardia euroa Tuppurainen teki Suomelle tappiota Uniper kauppojen yhteydessä?
Sosialistidemokraatti Tytti Tuppurainen
63
684
Vastaukset
- Anonyymi00001
SDP ja Tuppurainen hyväksyy kaikki Orpon leikkaukset jotka kohdistuu köyhimpiin suomalaisiin. Eivät yhtään kritisoi niitä. Ovat näistä täysin hiljaa. Samaten työntekijöiden potkulakia eivät ole kritisoineet. Äänestipä yksi demari tämän potkulain puolesta !!!
- Anonyymi00003
Siksipä äänestä vasemmistoa.
- Anonyymi00004
Yhtä lukuunottamatta kaikki demari äänestivät potkulakia vastaan, joten äläpäs valehtele.
- Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
Yhtä lukuunottamatta kaikki demari äänestivät potkulakia vastaan, joten äläpäs valehtele.
Hyvin vähän on SDP arvostellut tätä potkulakia.
Onko SDP edes työväenpuolue? - Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Hyvin vähän on SDP arvostellut tätä potkulakia.
Onko SDP edes työväenpuolue?Orpon hallituksen takia on niin paljon arvosteltavaa, ettei oppositio jouda keskittymään mihinkään yhteen asiaan kovin pitkään.
- Anonyymi00010
Anonyymi00003 kirjoitti:
Siksipä äänestä vasemmistoa.
SDP lasketaan myös vasemmistoksi.
- Anonyymi00013
Anonyymi00010 kirjoitti:
SDP lasketaan myös vasemmistoksi.
Persut lasketaan äärioikeistoon.
- Anonyymi00002
...ja pois tuolta hölmöilemästä ei näitä "kansamme valioita " saa näköjään muutoin ja muulloin kuin EU-vaalien yhteydessä , siellä ne hukkuvat massaan ja lamaantuvat reissatessaan Brysselin ja Strassbourgin pitopöytien väliä ...
- Anonyymi00005
Loiset pärjää loistavasti Suomen politiikassa jokaisella tasolla ja taholla.
- Anonyymi00008
xxx
- Anonyymi00009
Kommareiden lainat 100 mrd meni kaikki omiin taskuihin.
- Anonyymi00011
Kommareita ei paljon missään edes enää ole. Hörähtäneet eivät erota SDP, kommunistista puoluetta ja vasemmistoliittoa toisistaan.
- Anonyymi00014
Kun laitat kommarin tilalle oikeiston koijarit, niin tuo lause pitää lähes paikkaansa.
- Anonyymi00069
Anonyymi00011 kirjoitti:
Kommareita ei paljon missään edes enää ole. Hörähtäneet eivät erota SDP, kommunistista puoluetta ja vasemmistoliittoa toisistaan.
...taas tuli esille kysymys siitä harakan jätöksestä asfaltilla ; mitä se on se musta ja mitä se valkoinen ... ?
- Anonyymi00072
Anonyymi00069 kirjoitti:
...taas tuli esille kysymys siitä harakan jätöksestä asfaltilla ; mitä se on se musta ja mitä se valkoinen ... ?
Maistamalla saat heti selville.
- Anonyymi00015
Vihervasemmisto Yle valkip
- Anonyymi00016
Vihervasemmisto Yle valkopesee kaiken negatiivinen liittyen Vihervasemmistoon vaikka maksamme kaikki yle veroa .
- Anonyymi00017
Kerrotko esimerkkiä tuosta valkopesusta?
- Anonyymi00020
Kaikki tietävät niistä, mutta vain persut haluavat rypeä kaiken maailman paskassa 24/7.
- Anonyymi00021
Koska ovat demareita.
- Anonyymi00022
Anonyymi00021 kirjoitti:
Koska ovat demareita.
Vain persut haluavat rypeä koko ajan.
- Anonyymi00019
A studioon puhumaan-Keskisarja opponentti
- Anonyymi00023
Keskarin jutuissa ei ole edes tolkkua.
- Anonyymi00024
ddd
- Anonyymi00030
Suomessa sallitaan rasismi jos ei ole perussuomalainen.
- Anonyymi00031
Persu ei tajua rasismia sitten millään.
- Anonyymi00034
sss
- Anonyymi00037
Tytti on parasta mitä PoskisolistiPuolue SDP pystyy tarjoamaan. Näkeehän tuon jo ensi silmäyksellä, Että Tuppuraisella on JÄRKEÄ, samaa tasoa kuin kansakoulun opettaja Jutta Urpilaisella. Täysin samaa tasoa. ÄÖ menee miinuksen puolelle , ja lujasti.
- Anonyymi00038
Harmi kun persuista ei ole edes kansakoulun ekaluokan pulpettiin istumaan, häärävät vielä hiekkalaatikolla monttua kaivelemassa.
- Anonyymi00040
Anonyymi00038 kirjoitti:
Harmi kun persuista ei ole edes kansakoulun ekaluokan pulpettiin istumaan, häärävät vielä hiekkalaatikolla monttua kaivelemassa.
aika moni PS äänestäjä on kasvanut ahdistuneessa punikkikodissa ja ympäristössä?
PS Keskisarja mm - Anonyymi00042
Anonyymi00038 kirjoitti:
Harmi kun persuista ei ole edes kansakoulun ekaluokan pulpettiin istumaan, häärävät vielä hiekkalaatikolla monttua kaivelemassa.
Niin ja demarit ei ole käynyt ku kiertoloulua ja senkin takaperin.
- Anonyymi00044
Anonyymi00040 kirjoitti:
aika moni PS äänestäjä on kasvanut ahdistuneessa punikkikodissa ja ympäristössä?
PS Keskisarja mmEi ole, turhaan kyselet.
- Anonyymi00045
Anonyymi00042 kirjoitti:
Niin ja demarit ei ole käynyt ku kiertoloulua ja senkin takaperin.
Kaikki näyttää persuista aina takaperoiselta, se on persun ominaisuus.
- Anonyymi00043
Olisi tullut Suomelle kalliiksi, nyt maksumieheksi pääsi Saksa, se siitä.
- Anonyymi00051
Ahdistelua on siis tapahtunut demareiden kansanedustajien pikkujoulujen jatkoilla.
Tämän on siis demareiden kansanedustaja Merinen kertonut.- Anonyymi00053
Missä viipyy demareiden anteeksipyyntö?
- Anonyymi00052
huutaja
- Anonyymi00056
Kansanedustaja Merinen halusi demareiden ryhmäkokouksen koolle. Tytti Tuppurainen ei tähän suostunut.
- Anonyymi00057
Ongelma on niin pieni ettei Tuppurainen kokenut sitä tarpeelliseksi.
- Anonyymi00065
Kertoo paljon demareista.
- Anonyymi00066
Anonyymi00065 kirjoitti:
Kertoo paljon demareista.
Ovatko alkaneet persuilla? Persuillahan on tunnetusti vain yksi mieli levitetty moneen päänuppiin, siksi käyvät niin persumaisesti.
- Anonyymi00058
jos tienaa yli 7tuhatta vuodessa ei ole työläinen eikä voi ajaa työläisenasioita,näillä tuloilla on porvari
- Anonyymi00059
Mutta kaikki porvarit eivät ole koksuja.
- Anonyymi00067
Tuppuraisesta ei ole tiukassa tilanteessa toimijaksi.
- Anonyymi00068
Silti toimi kun Sipilän hallitus istui tumput suorana tekemättä mitään.
- Anonyymi00073
Fortum myi Uniperin.
Sipilän hallitus (kepu, persut, kokoomus) päästi Fortumin Venäjälle ja Saksaan.
Tuppuraisenko ne jäljet olisi pitänyt korjata ja miten ?
Fortum maksoi Tuppuraisen myöntämän tuen takaisin, ja vakuusrahoja ei taidettu edes nostaa.
Milloin persut ja kokoomus maksavat takaisin aiheuttamansa vahingon, kun sallivat Fortumin ottaa järjettömiä riskejä ?
Eivät tietenkään koskaan, köyhillä sekin maksatetaan, samalla kun jaellaan itselle veronalennuksia ja otetaan lisää velkaa. - Anonyymi00074
Huonosti hoiti Tuppurainen Uniper kaupat. Marinille taas oli siihen aikaan tärkeintä bilettäminen.
- Anonyymi00075
Anonyymi00074 kirjoitti:
Huonosti hoiti Tuppurainen Uniper kaupat. Marinille taas oli siihen aikaan tärkeintä bilettäminen.
Kumpi lähti ensin, tukka vai järki ???
- Anonyymi00076
Anonyymi00075 kirjoitti:
Kumpi lähti ensin, tukka vai järki ???
Keneltä lähti tukka?
- Anonyymi00077
Anonyymi00076 kirjoitti:
Keneltä lähti tukka?
Ok, eli järki.
- Anonyymi00078
Koivin hiljaa ovat demarit tästä tapauksesta.
- Anonyymi00079
Persut mölyävät senkin edestä, koittavat raasut siten piilotella omia sotkujaan.
- Anonyymi00080
Samppanjasosialistit ovat hiljaa kun kolahti omaan nilkkaan.
- Anonyymi00082UUSI
Heikolta näyttää demareiden kyky hoitaa tätä ongelmaansa.
Osa demareista pyrkii tämänkin ongelman laittamaan persujen syyksi.
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit846004KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3125041Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202648Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei462588Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831812Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031659Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171511- 1081451
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331383seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1181376