Kaikki alkaa olla valmista joulun tulla. Viimeistelen ruokia ja koitan malttaa olla maistelematta vielä tänään. Siivoukset on tehty ja musiikki soi taustalla.
Mitä sinun jouluusi? Toivottavasti se on mukava.
🫶
Joulupuuhissa
Anonyymi-ap
4
107
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
En laita joulua sen kummemmin kuin että leivon tänään kuppikakkuja. Niin, ja kausivalot on olleet keittiön ikkunassa jo kuukauden päivät.
- Anonyymi00002UUSI
Silliä pittää kaupasta hakea..unehtu
- Anonyymi00003UUSI
Mitä se sulle kuuluu
- Anonyymi00004UUSI
Tänään sain koristeltua joulukuusen ja kävin hakemassa kaupasta viimeiset tarvikkeet ja kestitsin hetken aikaa paria vierasta. Nyt pitäisi vielä pestä kylppäri ja viedä roskat ja sitten voi rauhoittua odottamaan huomisia vieraita. Leivon jo viikonloppuna sen mitä leivon. Ruoat laitan vasta huomenna. Nyt vihdoin aikaa rauhoittua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979