mies perheen sydän
Nainen on perheen pää
Anonyymi-ap
8191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jäin oikeen miettii tätä. Kyllähän se aikaslailla näin on! Naiset dominoi, mutta silti naiset tarvitsee miehen joka ei nössöille ja heillä on omat mielipiteet joka käytännössä johtaa perhettä kuitenkin. Naiset on vähän äkäisempiä ja miehet on niitä kiltimpiä! Hyvässä suhteessa tämä menee tasaisesti ja toimii!
Nainen on pää ja mies prse 😆
:D
Niin ja vaikka kuinka yrittää prsmies tehdä työnsä, niin nainen paisuu, kuin pullataikina.
Onko raskasta kävellä joka päivä ylösalaisin?
Milloin nainen sitä sydäntä sitten tarvitsee? Jollei naisella ole pano haluja, tarkoittaako se silloin, ettei naisella ole sydäntäkään?
Jotain jostain
https://youtube.com/shorts/a9qh2aSdWNQ?si=XZgOYaLJyvX2bFDr
Ymmärtää tai ei
Kyllä, varmaan noin menee useasti nykypäivänä. Mutta ehkä sen takia parisuhteet päättyvät ennenaikaisesti.
Pitkissä parisuhteessa yleensä nainen on feminiini ja pitää parisuhdetta ja perhettä kasassa. Tuo naisellista rakkautta kaikille. Mies suojelee ja tekee kaikkensa perheen eteen. Ja päättää mikä on perheen edun mukaista..
Miehet pystyvät helposti vaihtamaan roolin ja pärjäävät rooleissa. Taas naisille roolin vaihtaminen ei ole itsestään selvyys, ehkä syynä hormooni (biologia).