Putler on 2000-luvun kovin kansallissosialisti.
Putler on tapattanut enemmän slaaveja kuin kukaan muu Aatun ja Stalinin jälkeen
33
263
Vastaukset
- Anonyymi00001
Putte on yhdistelmä kansallissosialismia ja stalinismia.
- Anonyymi00002
Putin on sotahullujen idoli!
- Anonyymi00005
Trump on fani juu .
- Anonyymi00004
Netanjahu on kans aika hyvä fasisti .
- Anonyymi00006
Sekin. Mutta Putte on vielä kovempi.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Sekin. Mutta Putte on vielä kovempi.
Laittaisin netulle pisteet, puttea vihaa kaikki netu saa miljardeja jenkeistä.
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Laittaisin netulle pisteet, puttea vihaa kaikki netu saa miljardeja jenkeistä.
Mutta Putte on tapattanut pääasiassa slaaveja kuten Aatukin.
- Anonyymi00009
Anonyymi00006 kirjoitti:
Sekin. Mutta Putte on vielä kovempi.
Netanjahu jo tappoi 20 00 lasta . Putte oo saanut kuin noin 800 ukrolasta tapettua .
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Netanjahu jo tappoi 20 00 lasta . Putte oo saanut kuin noin 800 ukrolasta tapettua .
Mutta Neta ei ole surmannut juurikaan slaaveja kuten Aatu ja Putte.
- Anonyymi00019
Netanjahu sotii oman vapautensa puolesta, muuten vankila kutsuu. Onhan hän jo pyytänyt armahdusta etukäteen ennen lopullista tuomiota, se kertoo aikalailla kaiken.
Putinkin tarvitsee täyden "vastuuvapauden" jos uskaltaa koskaan luopua pallistaan, mutta taitaa olla niin, että hän ei uskalla luopua vallasta koskaan ja kokee Stalinin kaltaisen lopun, ellei joku onnistu sitä ennen tiputtamaan tuota sairasta ihmistä päiviltä. Anonyymi00008 kirjoitti:
Mutta Putte on tapattanut pääasiassa slaaveja kuten Aatukin.
"Mutta Putte on tapattanut pääasiassa slaaveja kuten Aatukin"
Jeesus: "Joka teistä on synnitön, se heittäköön häntä ensimmäisenä kivellä." Joh.8:7
Oletko sinä synnitön?Jeesus:" Sillä jos te annatte anteeksi ihmisille heidän rikkomuksensa niin teidän taivaallinen Isänne myös antaa teille anteeksi.
Mutta jos te ette anna ihmisille anteeksi, niin ei myöskään teidän Isänne anna anteeksi teidän rikkomuksianne." Matt.6:14-15- Anonyymi00020
Joppa2 kirjoitti:
"Mutta Putte on tapattanut pääasiassa slaaveja kuten Aatukin"
Jeesus: "Joka teistä on synnitön, se heittäköön häntä ensimmäisenä kivellä." Joh.8:7
Oletko sinä synnitön?No tuohon sotahulluun Putleriin verrattuna olen kuin puhdas pulmunen.
- Anonyymi00026
Joppa2 kirjoitti:
"Mutta Putte on tapattanut pääasiassa slaaveja kuten Aatukin"
Jeesus: "Joka teistä on synnitön, se heittäköön häntä ensimmäisenä kivellä." Joh.8:7
Oletko sinä synnitön?Jep.
- Anonyymi00027
Joppa2 kirjoitti:
Jeesus:" Sillä jos te annatte anteeksi ihmisille heidän rikkomuksensa niin teidän taivaallinen Isänne myös antaa teille anteeksi.
Mutta jos te ette anna ihmisille anteeksi, niin ei myöskään teidän Isänne anna anteeksi teidän rikkomuksianne." Matt.6:14-15Faija delas jo.
- Anonyymi00011
Eipä ihme että uusnasset fanittaa Puttea.
Voi,että tuota. Kremlin pikku sikaa. Paskasaparoa.Kuolo lähestyy vääjäämättä vaikka piiloutuisi minkälaiseen bunkkeriin.🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
- Anonyymi00012
Perämetsä kirjoitti:
Voi,että tuota. Kremlin pikku sikaa. Paskasaparoa.Kuolo lähestyy vääjäämättä vaikka piiloutuisi minkälaiseen bunkkeriin.🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Jep. Ukko on jo elämänsä ehtoopuolella.
- Anonyymi00013
Eipä ihme että nasut tykkää Putlerista
- Anonyymi00015
Uutta Netflixissä:
Kuinka skandaali paljastetaan.
Ajankohtainen ja kiehtova sukellus totuudenpuhujan elämään.
Kannattaa katsoa. - Anonyymi00016
Naton laajenumishalu tuhoisaa!
- Anonyymi00017
Venäjän laajenemishalu on tuhoisaa, kuten huomaat, Venäjäkiimavajakki..
- Anonyymi00018
Venäjällä on henki halpaa ja kun kansa on valtiota varten ajatus on valtaeliitin motto, niin ei siinä muutaman miljoonan nuoren miehen uhraus tunnu missään.
Tietääkseni mitään Putler nimistä henkilöä ei ole olemassakaan koko maailmassa.
Ja vaikka olisikin, niin on otettava huomioon, mitä Jeesus Kristus on tehnyt hänen ja kaikkien ihmisten synneille jo noin 2000 vuotta sitten. Silloin koko maailma ja kaikki sen ihmiset naulittiin syntiensä johdosta ristille Golgatalla kun he ja heidän syntinsä sälytettiin Jeesuksen päälle. Sen seurauksena kaikkien ihmisten synnit ovat jo sovitetut ja rangaistus niistä kärsitty. (Room.6:6-7. Tämä syntien anteeksiantamus vastaanotetaan uskon kautta.
Ketään ihmistä ei voida nyt syyttää mistään synnistä eikä rikoksesta. Kaikki ihmiset ovat tasan tarkkaan samalla viivalla. Tämä koskee kaikkien ihmisten menneitä, nykyisiä ja tulevia rikkomuksia kaikkina aikoina. Kaikkien ihmisten synneistä ja rikkomuksista on siis rangaistus jo kärsitty ja mistään synneistä tai rikkomuksesta ei rangaista kahteen kertaan..
Se, joka syyttää "Putleria" tai jotain muuta ihmistä jostain synnistä tai rikkomuksesta, niin häntä muistutettakoon, mitä Jeesus sanoi fariseuksille, jotka halusivat kivittää aviorikoksesta syytetyn naisen (Joh.8:1-11)
Hän sanoi fariseuksille: "Joka teistä on synnitön, se heittäköön häntä ensimmäisenä kivellä." Yhtään kiveä ei lentänyt.
Tämä Jeesuksen lause on hyvin ajankohtainen tänäkin päivänä. Minäkin haluan kysyä kaikilta niiltä, jotka syyttävät "Putleria" jostakin rikkomuksesta: "Oletko sinä itse synnitön"
On vain kaksi paikkaa, missä ihmisen synnit voidaan sovittaa. Ne ovat Golgata tai helvetti. eli iankaikkinen kadotus. Jokaisen meidän on tehtävä valinta näiden kahden väliltä.- Anonyymi00022
Älä itke,Iines.
- Anonyymi00023
Raamatun roolihahmo "Jumala" on mielikuvitusolento, eikä sellaiset siitä lapsia muissa kuin mielikuvitustarinoissa.
- Anonyymi00028
Jepjep. Kalkutan Kolkatan konepajalla.
Oletko sinä synnitön?
- Anonyymi00021
Putler on yhtä synnitön kuin Aatu.
- Anonyymi00024
Ilman muuta, sillä vain uskonharhaiset voivat olla omissa harhakuvitelmissaan "syntisiä", kun taas me tervejärkiset emme moisiin harhoihin haksahda.
- Anonyymi00029
Jepjep. Miksi kyselet jatkuvasti tuon synnittömyyden perään? Onks sulla joku onkelma?
- Anonyymi00025
Putte on kansallissosialistien johtaja
- Anonyymi00031
Kuumat jutut alkaa tästä 💦 Liity nyt https://Stephanie.hoty.lat/Stephanie#/?/?/bf60ndaku
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751131
- 741124
- 481014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104968- 51935
- 34727
- 49704
- 53634
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39632Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118567