Mutta voi voi, homma ei menekään kuten pitäisi. Ensinnäkin VR:n rasistiset konduktöörit kuuluttavat junissa ennen Rovaniemelle saapumista, että kannattaa käyttää paikallisia hyvämaineisia taksifirmoja ja vieläpä rasistisesti kertovat paljonko taksimatka juna-asemalta keskustaan suurin piirtein maksaa. Eli parikymppiä, jotta kehitysmaalaiset eivät pääse kusettamaan turisteja moninkertaisilla hinnoilla. Eikä siinä vielä kaikki, varoitukset kuulutetaan useilla ulkomaan kielillä.
Rasismi vain pahenee Rovaniemen lentokentällä. Siellä lentoaseman pääovien taksitolpalle pääsevät vain kolmen paikallisen kolmen taksifirman autot. Tämä vihastuttaa kehitysmaalaisia taksikuskeja: rasismia!
PS. muista kun matkustat Lappiin
Rasismi vain pahenee Rovaniemen lentokentällä
Anonyymi-ap
1
111
Vastaukset
- Anonyymi00002
Ilta paranee chatin avulla 💋 Tsekkaa täältä https://Sara.hoty.lat/Sara#/?/?/jzrtp0pij
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73873
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104718- 35587
- 35587
- 47583
- 40575
- 29572
- 50550
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34547- 35474