Miten Hannes myrsky kohteli Kihniötä. Tuliko isoja vahinkoja.
Kuinka on selvitty myrskystä
Anonyymi-ap
231148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Kyllä he siellä tarvivat tukea ja avustusta. Kiinteistövero tulee poistaa ja muutenkin avustaa mutta ei tietenkään kaikkia.
Käykää paskalla vielä tänävuonna niin ei tarvi kantaa samaa paskaa ensivuonna
Kaikista typeristä kommenteista huolimatta hyvää vuotta 2026 Kihniöön.
Osapuilleen kaikki tämän Kihniö-foorumien kommentoijat ovat jollain tavalla sairaiden ihmisten kommentteja. Keskustelujen aloitus useimminten ok, mutta sitten asian kommentoijien viestit täysin asiattomia. Antaa kihniöläisistä tosi huonon kuvan.
Tämä on harmillista, mutta totta.
Tämä olisi mukava kanava kuulla entisen kotipaikan kuulumisia. Mutta keskusteluiden taso tippuu nopeasti some tyyliin. Ikävää, olisi mukava kuulla yleisiä kuulumisia ilman facebookkia.
Niinpä. Yritä siinä asiallista asiaa kirjoittaa. Aina joku omituinen hyypiö tulee solkkaamaan jotakin asian vierestä.
itsehän olette kihniöläiset tehnyt joten katsokaa omia töitänne.
Kihniöllä syytetään toisia kuplassa elämisestä vaikka he itse ovat kyseisen kuplan luoneet. Nyt on puhu siis tietystä kansanautomallista.
Olette ihan itse porukkanne tehnyt joten ihan teidän omaa tuotosta porukkanne ovat.
En minä ainakaan ole tehnyt lahkolaisia tähän maailmaan.
Ok.
Jaa sinäkö et sitten ole tehnyt sikiöitä no se on kyllä hyvä.
Se on hyvä ettei tee lahkolaisia.
Taas tämä sama kela pyörii täällä. Eikö Kihniössä todella osata muusta puhua kuin lahkolaisista, juopoista, mussukoista, tai Parkanolaisista. Yhtäkään keskustelua ei päästä alkua pidemmälle kun tämä sama laulu aina alkaa. Todella tympeetä.
No mutta kun samat ongelmat ovat yhä ratkaisematta. Perättömien ilmiantojen tekijät esim. ovat yhä rankaisematta.
Jutut pyörii samaa kelaa....
Miksi ei syyllisiä saada vastaan asioista?? Kihniö on olevinaan niin rehellistä porukkaa, mutta millainen rehellisyys siellä jyllää?
Kihniö ei ole rehellinen. Ongelmia piilotellaan. Ajellaan humalassa ja esitetään että kotona kaikki on hyvin. Erittäin sisään päin kääntynyttä, vaikka oikeasti ihmiset tietävät. Ei uskalleta nostaa asioita esiin.
Soitin joskus poliisit erään rattijuopon perään ja siitähän alkoi minun helvetti. Se vaikutti sellaistenkin elämään jotka paistatteli rehellisyyden valossa. Minulle sanottiin että tulen tunteen soittelut nahoissani.
Uhkailukin on rikos. Ei saisi jättää siihen vaan tehdä rikosilmoitus jos uhkaillaan.
Perätön ilmianto on myös rikos eli siitä voi myös tehdä rikosilmoituksen. On syytäkin tehdä koska tinanapit tulevat hakkaamaan kaikessa rauhassa kotonaan asuvan henkilön kotia säpäleiksi. Näistä poliisien tekemistä tuhotöistä otetaan kuvia ja ne julkaistaan netissä. Tuleehan taas "hyvää" mainosta Kihniölle.
Ja samat kelat ne taas täällä.