Tää mun on pitänyt monesti laittaa ni kysyn myt siskot: Mikä teillä on lemppari asento itsetyydytyksen aikana? Miehet kait vetää käteen seisoviltaan tai er ei oi niin väliä.
Itse opin pystynasturbionnin kun lapset oli pieniä JS kesän kotona samoin mies pitkällä lomalla. Suihkussa tämä oli helpointa järjestää ja sittemmin seisovaltaan masturboinista on tullut vakiotavaraa. Oli se sitten sormilla tai lelulla. Siinä on helppo vartioida ottamalla tukea seinästä ja nostamalla jalkaa ym.ym.
Mitenkäs te muut? Ei kai kaikki naispuoliset runkkaa vaan sängyssä selällään 😅
Masturbointi asento
24
1905
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tämä ainakin vetelee selällään😉M54
- Anonyymi00002
Oi, suihkussa seisaallaan saan hyvin, nojaan käsivarrella tai otsalla seinään ja sormin onnistuu. Mut välillä selällään (lelujen kans usein iiseintä), vatsallani persus vähän koholla sormin, istuenkin, kun saa vaan nojata tarpeeksi taakse. Sit on vielä imukuppidildo tuoliin pystyyn ja ratsaille.. Lemppari varmaan kuitenki selällään, sillee et saa toisen jalan vähän johki ylös, siis vaik sängyltä ylttää vaatekaapin nurkkaan. Sillä "tukijalalla" sopiva jännittyminen ja liikkuminen sormia/lelua vastaan parhaissa kohdissa on ah, niin hyvä
- Anonyymi00003
Jos miehen näkökulmasta katsottuna niin selällään, joskus oli ex.n kanssa tapana..Tyydytti itseään ja polvillaan runkkasin lastit päälle,oli mukavaa vaihtelua 🙂
- Anonyymi00004
Jos saan oikein voimakkaan orgasmin, jalatkin oikein tärisee ja tuntuu, että ne menee ihan veltoiksi. Sängyssä selällään tämä ei haittaa, mutta jos on vaikka kylppärissä seisomassa niin tuntuu, että ei pysy pystyssä, pakko istua hetkeksi lattialle, siksi sängyssä selällään on parempi. Onko teillä muilla tällaistä?
- Anonyymi00011
Olenko minä sitten ainoa, jolta katoaa voimat jaloista orgasmin tullessa, ei minultakaan aina, mutta kun on riittävän voimakas orgasmi
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Olenko minä sitten ainoa, jolta katoaa voimat jaloista orgasmin tullessa, ei minultakaan aina, mutta kun on riittävän voimakas orgasmi
Se menee ohi niin äkkiä että nojaan toisella kädellä kun ”siihen” riittää mulla yks käsi 😁
Olen muuten opetellut sormeilemaan itteeni torkkupeiton alla ilman et ukko näkee. Ei saa vaa olla vaaleet leggarit ettei jää kiinni kun nousee käymään pyyhkimässä. - Anonyymi00013
Anonyymi00012 kirjoitti:
Se menee ohi niin äkkiä että nojaan toisella kädellä kun ”siihen” riittää mulla yks käsi 😁
Olen muuten opetellut sormeilemaan itteeni torkkupeiton alla ilman et ukko näkee. Ei saa vaa olla vaaleet leggarit ettei jää kiinni kun nousee käymään pyyhkimässä.Miksi ei ukko saa nähdä, eikös se olisi kivaa molemmille
- Anonyymi00015
Anonyymi00012 kirjoitti:
Se menee ohi niin äkkiä että nojaan toisella kädellä kun ”siihen” riittää mulla yks käsi 😁
Olen muuten opetellut sormeilemaan itteeni torkkupeiton alla ilman et ukko näkee. Ei saa vaa olla vaaleet leggarit ettei jää kiinni kun nousee käymään pyyhkimässä.Niin siis minullakin sellaisessa tavallisessa orgasmissa jalkoja vaan vähän heikottaa, mutta sitten kovassa katoaa voimat jaloista kokonaan
- Anonyymi00005
Naiseni tyydyttää itseään kontillaan pylly pystyssä minun katsellessa takaapäin. Yksin tuskin tuossa asennossa on, vaikka kiihottaa ajatus siitä että olisi.
- Anonyymi00007
Täällä tuoksahtaa kiimainen nainen! Makkarissa voihke käy, ja mälli lentää läpi yön!
- Anonyymi00009
Seisaallaan sitä on nopein tehdä. Onnistuu suihkussa, vessassa, makkarissa, keittiössä (jos yksin 😊), jopa uimakopissa on kokemusta kun kostun usein aurinkoa ottaessa
- Anonyymi00010
Mikä sinut auringon otossa kostuttaa?
- Anonyymi00014
Varmaan aika moni nainen tekee sitä niin, että istuu rennosti nostaen toisen jalan ylös levittäen samalla sen sopivasti sivulle, jotta saa sormitukseen vapaan tilan, itse tulen helposti tästä asennosta.
- Anonyymi00016
Kiva, jos saat tuolla tavalla helposti, mutta missä istut, sängyllä vai jossain tuolissa? Eikös sängyllä voisi nostaa molemmat jalat koukuun ja levittää ne sitten sivulle?
- Anonyymi00017
Anonyymi00016 kirjoitti:
Kiva, jos saat tuolla tavalla helposti, mutta missä istut, sängyllä vai jossain tuolissa? Eikös sängyllä voisi nostaa molemmat jalat koukuun ja levittää ne sitten sivulle?
Varmaan jos molemmat jalat nostaa koukkuun esim. sängyllä, niin käy selkään pehmeällä istuminen helposti, eikä voisi keskittyä tyydyttämiseen , siksi tuolilla istuen ja vaan toinen koukkuun levittäen tarvittaessa sivulle.
- Anonyymi00018
Anonyymi00017 kirjoitti:
Varmaan jos molemmat jalat nostaa koukkuun esim. sängyllä, niin käy selkään pehmeällä istuminen helposti, eikä voisi keskittyä tyydyttämiseen , siksi tuolilla istuen ja vaan toinen koukkuun levittäen tarvittaessa sivulle.
Selvä, sinun selkä ei siis oikein kestä, mites siinä sitten tyydytät ja nautit, jos selkään koko ajan sattuu. Tuo selvensi asiaa, kun kerroit, että teet sen nimenomaan tuolilla.
- Anonyymi00020
Anonyymi00017 kirjoitti:
Varmaan jos molemmat jalat nostaa koukkuun esim. sängyllä, niin käy selkään pehmeällä istuminen helposti, eikä voisi keskittyä tyydyttämiseen , siksi tuolilla istuen ja vaan toinen koukkuun levittäen tarvittaessa sivulle.
Jos masturboi tuolilla, eikös siinä sitten joudu olemaan aika lailla tulin reunalla ja selkä sillai notkolla, että saa pillun kunnolla esille, eikö se sitten satu selkaään.
- Anonyymi00021
Anonyymi00020 kirjoitti:
Jos masturboi tuolilla, eikös siinä sitten joudu olemaan aika lailla tulin reunalla ja selkä sillai notkolla, että saa pillun kunnolla esille, eikö se sitten satu selkaään.
Nojallinen nahkainen TV tuoli säädöllä, ei mikään jakkara, nautinnollinen asento löytyy helposti sormitukseen ja myös muuhun kivaan jos toinen haluaa jotain .
- Anonyymi00022
Anonyymi00021 kirjoitti:
Nojallinen nahkainen TV tuoli säädöllä, ei mikään jakkara, nautinnollinen asento löytyy helposti sormitukseen ja myös muuhun kivaan jos toinen haluaa jotain .
Niin joo minulla taisi tosiaan olla mielessä joku sellainen ruokapöydän tuoli. Hyvä, että olet lyötänyt sopivan paikan tyydyttää itsesi. Ja jos toinen haluaan jotain eli tyydytätkö itsesi miehesi katsellessa ja laukaiset itsesi orgasmiin ja sitten rakastelette tai panette, mitä nimeä nyt siitä käytättekin
- Anonyymi00019
Selällään on ihana masturboida. Ja vatsallaan tyyny jalkojen välissä ja satisfyer imee klitorista 🥰 tulen aivan sata varmasti. Ja nuoresta lähtien sängyn /patjan reunaa vasten hieroa itseään 😍
- Anonyymi00023
Olen kokeillut seisaaltaan ja istuen, mutta parhain on selällään maaten jalat auki.
- Anonyymi00024
Seisaalleen jalat hieman harallaan mä yllän tärkeisiin paikkoihin parhaiten ja sen voi tehdä nopeasti missä vaan melkeen. Sormet sisään vaatii pikkuisen tekniikan opettelemista mut siinä asennossa on myös jotenkin kiihottamalla tavalla tuhma olo ☺️
- Anonyymi00026
Verkossa kuumaa seuraa odottaa sua 🍓 Tule mukaan! https://Britney.hoty.lat/Britney#/?/?/gdlyb4xof
- Anonyymi00027
Nosto
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956634Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096380SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614681Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien913594Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963541Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663402Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103252Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.02970Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31795Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema151374