Ajokoira nurmes jaakkolantie

Missä on se ajokoira joka juoksi vapaana monta kuukautta esim jaakkolantiellä annoin hänelle ruokaa
7409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Koira ei ole HÄN 🖕

2Äänestä

Susi söi sen🤭

Äänestä

Jäi uuden Teslan alle. Tehtiin turkista rukkaset.

1Äänestä

Vituttaa kun eläimestä käytetään puhekielessä HÄN pronominia.

1Äänestä
  • Kyllä ☝️

    1Äänestä

  • Englannin kielessä on tapana käyttää kotieläimistä, kuten kissa tai koira, hän pronominia.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Englannin kielessä on tapana käyttää kotieläimistä, kuten kissa tai koira, hän pronominia.

    Nyt ollaan Suomessa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Missä on se ajokoira joka juoksi vapaana monta kuukautta esim jaakkolantiellä annoin hänelle ruokaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu