Eikös se pekonen vieläkään ymmärrä että niillä leikkauksilla jäävilla rahoilla maksetaan mariinin hallituksen tekemää velkaa eli 186 miljardia, Sekä
joutuvat ottamaa lisää velkaa että saavat suomen talouden tasapainoon, mutta täysi mahdottomuus koska edellinen hallitus tuhosi suomen talouden!!!!!!!!!! Kehtaat vielä vinkua pekonen!!!!!!!!!!!!! Voi voi yhteiskunnan elätit menettivät tukensa....... voi voi tässä vaiheessa kattaisiko pekonen kattoa siihen peiliin ennen kuin muita rupee syyttelemään!!!!!!!! PS. EN OLE PERSU,MUTTA POLITIIKASSA MUKANA JO KOHTA 40 V!!!!!! SE ON HYVÄ ETTÄ TEIDÄN TAKIA JOUTUI SUOMI EU;N TARKKAILUUN 186 MILJARDIN VELAN TAKIA, TEIDÄN TAKIA ELI EDELLISEN HALLITUKSEN TAKIA!!!!!!!!!
ettäsillälailla
Anonyymi-ap
4
138
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
pekonen ja ymmärrys, mahdoton yhtälö.
Ei taida mikään Pekonen riittää, vaan tuo ymmärryksen puute on vallannut koko vasemmiston jo vuosikymmeniä sitten!
- Anonyymi00002
YXKAXEX kirjoitti:
Ei taida mikään Pekonen riittää, vaan tuo ymmärryksen puute on vallannut koko vasemmiston jo vuosikymmeniä sitten!
heippa moktar gubta
kuinka tanssii Trumpin tahtin ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20965Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl513831- 49791
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59568Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560