Kuukausittain hyvä olla nelinumeroinen luku.
Sijoittamisen tahti
13
206
Vastaukset
- Anonyymi00001
4000 eurpa on hyvä
- Anonyymi00002
Normaalisti se on satanen tai kaksi. Ero on huomattava
- Anonyymi00003
Vappusatanen heh
- Anonyymi00004
Sanopa muuta heh
- Anonyymi00005
Satanen ei ole rahaa pottu
- Anonyymi00006
Sijoittajia heh
- Anonyymi00007
Totta on näitä lukuja nähty
- Anonyymi00008
Pitää olla tuhansia kertaostoon
- Anonyymi00012
vähän riippuu mitä ostaa.
itse tavallisen pankin asiakkaana pyrin ostamaan osakkeita ja ETF:iä vähintään 4500€ kerrannaisina, jotta kulut jäävät maltillisiksi. Säästöön jää kuukaudessa jotain 1500-2000€, jonka sijoitan ilman merkintäkuluja sijioitusrahastoihin. Jos sitten tulee jotain ostettavaa osakkeista tai ETF:istä, niin pari päivää tarvitaan varautumisaikaa kun lunastaa ilman kuluja rahan välivarastona olleita rahastoja.
Voi olla, että pankissa pitävät tätä toimintatapaa "epäkorrektina", mutta koska rahastoissakin summat ovat kuitenkin jatkuvasti moninkertaisia niihin noin 5000€ - 10000€ lunastuksiin nähden niin eipä pankilta ole tullut paimenkirjettä kenellekään tuollaisesta toimintatavasta.
- Anonyymi00009
Sanomattakin selvää satasilla ei voi pelata.
- Anonyymi00010
Onhan meitä moneksi
- Anonyymi00011
Toisilla ei ole mitään ymmärrystä.......
- Anonyymi00014
Kuumat naiset verkossa just nyt 💦 Liity! https://Melanie.hoty.lat/Melanie#/?/?/fh9hvslt2
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18011056Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210522Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2355960Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804774Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313256- 1713245
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402063Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991643Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61480Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161404