"– Nyt mahtaa olla vasemmistolaisilla ja vasemmistomedialla iso maansuru, kun Venezuelassa vaihtuu komento. Seuraavaksi ohjelmassa saattaa olla Iran. Jokohan on varattu punaviiniä, soijaa ja kriisiapua?"
Ihan kuin muutkin vajaaälyiset Persut.
Ihan kuin muutkin vajaaälyiset Persut.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Mitä Mäkelä sanoo kun Putin pyytää vastavetona Trumpilta Suomea?
Ihana Persuputinland .
Varmaan,,UNIPER ,,Tai oikeusvaltio..ilmasto,vihreä siirtymä,,Suom,i kokoaan suurempi...
..onhan näitä..
Ei Putinin tarvitse pyytää. USA ei tule auttamaan Suomea vaikka Jani kuinka itkisi. USA:n toiminta Venezuelassa sitoo sen resursseja sinne. Miten reagoi Venäjä ja voiko tällä olla ikäviä seurauksia Euroopan, Ukrainan ja Suomen kannalta suurvaltojen taistellessa etupiireistään?
Venezuela oli Putinin maita. Nyt rauhanpalkinnolla palkittu vain käytti tilaisuutta ja nappasi sen itselleen. Venezuelassa on maailman halvinta Pensaa.
Persu tollo
PS-poliitikko ARNO WESTERHOLM varoitti etupiirijaosta jo kauan sitten, häntä ei kuunneltu.
Varmaa on, että Trump ei puolusta Suomea jos Venäjä hyökkää. Onko Tanskaan kuuluva Grönlanti seuraavana?
Mäkelän kommentointi kuvastaa PS johtoa. Täysin vastuutonta ja idioottimaista!
Mäkelä leikittelee asialla mikä saattaa eskaloitua suursodaksi kuin pikkulapsi tikkarilla!
Ensinnäkään, Putin ei pyydä. Suomi on itse heittäytynyt Usan Demkraattien lupausten perusteella matoksi Venäjälle. Eivätkä saatana osaa edes pitää turpaansa kiinni, kun Trump on osoittanut ettei ole Naton takana sellaisella voimalla kuin EU kuvitteli.
Miten tuokin on eduskuntaan päässyt?
Typeryksiä riittää tuollaisia kannattamaan.
Rimaa hipoen. Kaakkois-Suomen persuista Jani tuli valituksi alimmalla äänimäärällä seuraavan ehdokkaan jädessä taakse seitsemän äänen päähän. Käsittääkseni tuo ehdokas on alueellaan ihan pidetty tyyppi, mutta ei kampanjoinut kovin ahkerasti. Ymmärrettävästi tuleva vuosi voi vähän kuumottaa Jania.
No Jani Mäkelä päästelee aivopieruja eikä ole ainoa persu poliitikko joka tekee samaa.Ero on siinä että eduskunnassa pitäisi olla asiallinen kun on maan asioita hoitamassa.Persuilla on tapana paikata sutkauksilla kun tiedot ei riitä.Kaikkki ei ole vitsiä.Vaalit 2027 alkaa lähestyä joten varsinkin persuilta alkaa tulla kommentteja joilla kosiskellaan äänestäjiä.Ja Kokoomuksella sama vika.Minua ei sinänsä huvita Trumpin puhumiset ja tekemiset.Trumpin varakkuus häikäisee monet,mutta minä näen vanhuksen jolla heittää päästä.Käytös ei ole sellaista mitä USA:n presidentiltä odottaisi.
Tuskin on noin typeriä päästellyt!!!
On sentään eduskuntaryhmän puheenjohtaja!
Vaan kun on 😂. https://www.iltalehti.fi/
Valtion yllin johto Jani ja Purra ihan uskomatonta että suoltavat törkeyksiä ja toinen käyttää alatyylisiä sanoja. Ei taida Purra olla Eu:n kokouksissa suosittu keskustelukaveri kun tietävät millainen moukka on muut puhuvat ja käyttäytyvät sivistyneesti.
Samaa mieltä, Persut on 👎
Joko Jani on ottanut kantaa hiihtäjättären Mosambik lausuntoon, vai oliko delegoinut hiihtäjättären puolustuksen jollekin itseään pienemmälle?
Persuilla ei ole heittää fiksumpaa kaveria eduskuntaryhmänsä johtoon. Kaikkia someen suollettuja typeryyksiä ei voi laittaa loma- tai viikonloppukännin piikkiin.
Ei sitä ryhmää kukaan täysillä käypä halua johtaa, siksipä siihen hommaan on nimitettykin puolueen tyhmin kansanedustaja.
Kymmenen pistettä! Hyvä analyysi.
Kymmenen pistettä! Hyvä analyysi.
Jani mäkelä on samaa tasoa kuin muutkin kohua aiheuttaneet ex persut idiootti fasisti
Jani Mäkelä , tuo junttien juntti.
Onneksi kohta entinen kansanedustaja.
Olkaa armeliaita. Hän on Jani Mäkela.