Missä iässä aloit kadehtia muita? Ei-kateellisten ei tarvi vastata.
Minkä ikäisenä aloit kateelliseksi?
Anonyymi-ap
9225
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Siinä vaiheessa se alkoi kun voitin uintikilpailun ja telakoidun 9 kk odottamiseen 🤠
9 kk odottelun jälkeen alkoi syntymäni ja se oli vaikea. Olin ns. perätillassa ja minut jouduttiin vetämään sieltä ulos. Huonoa tuuria oli ja tipahdin vielä lattialle. Pää kopsahti ja siitä se alkoi tämä elämän polku 🫡
Tulin kateelliseksi kun tulin Lieksaan töihin ja näin että täällä työttömät ajelee pimujen kanssa busterilla 🥺
Minä jotenkin kestin vielä busterin, mutta se 120hp yamaha perämoottori oli liikaa, ja aloin kadehtia!
En ole kateellinen kellekkään, en milloinkaan, enkä koskaan, sensijaan minä käytän minä sanaa, jota Lieksassa ei kuule koskaan. Jostakin kumman syystä, sitä ei käytetä.
Onko se sana ahnus? 🤔
Olen kateellinen aloittajan sitkeydelle. Vaikka kuinka monta kertaa on monet ihmiset hänelle kertoneet, että nuo itäsuomen ihmisiä pilkkaavat aloitukset ovat älyttömiä, niin hän jaksaa aina vaan. Kuvitelkaa, jos tuon sitkeyden valjastaisi johonkin hyödylliseen, miten paljon saisi aikaan elämässään. No, tuhkauurna häntäkin odottaa. Ja muistokirjoitus, Hän pilkkasi ihmisiä läpi elämänsä.
Toivottavasti otsakkeen aloittaja jaksaa kauan.
Juuri vastaavia aloituksia, jotenkin täytyy itäsuomalaiset (siihen kuuluu myös Lieska) saatava ruotuun. Muuten he ovat täysin tuuliajolla ja tekevät vain pahuuksia.
Kyllä terveydenhoito/poliisi hänet korjaa pois höpelöimästä...