MIKSEI KUKAAN

Miksi pajupuskien ja vesakoiden annetaan rehottaa teiden varsilla.
Ei ole yksi eikä kaksi sellaista risteystä, joiden näkyvyyttä voitaisiin parantaa ratkaisevasti puutarhatöillä.
Ei ole yksi eikä kaksi sellaista peltoaukeaa, jossa vain yksi kituva lepikko estää sisäkaarteessa ohitusnäkyvyyden kilometreiksi.
2647
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Maksaja puuttuu
tai pellon omistajan mielestä puut on tiealueella, tiehallinnon mielestä pellon omistajan puolella.
Suurin syy on kyllä maksajan puutteessa, ja
isäntien viitseliäisyydessä.
Kaivelin tossa viime viikolla Keiteleellä, juuri kuvatunlainen kohta, puskia läpi koko kurvin. Tyrkin niitä nurin minkä ylsin, sitten tuli jo ihan koivupuita ei ilennyt toisen koivuja kaataa, vaikka ehkä pellon omistaja olisi halunnut, mistä tietää. Enkä saanut korvausta, enkä ollut vaillakaan.

Äänestä

sen voi aina tehdä ja syytetään kuskeja hurjastelioiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tajua! kirjoitti:

Miksi pajupuskien ja vesakoiden annetaan rehottaa teiden varsilla.
Ei ole yksi eikä kaksi sellaista risteystä, joiden näkyvyyttä voitaisiin parantaa ratkaisevasti puutarhatöillä.
Ei ole yksi eikä kaksi sellaista peltoaukeaa, jossa vain yksi kituva lepikko estää sisäkaarteessa ohitusnäkyvyyden kilometreiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu