Kukaan ei hyväksy

Sitä että rakastan sua.
49741
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 49

Vanhimmat

Eivätkö vanhempasi halua että olet onnellinen?

Äänestä
  • Varmaan ne haluis, mutta... 🤭

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Varmaan ne haluis, mutta... 🤭

    Joku vanhempi iskeltähti kiikarissa? 😅

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Joku vanhempi iskeltähti kiikarissa? 😅

    Eiku mietin mun kaivatun vanhempia 🤭

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Eiku mietin mun kaivatun vanhempia 🤭

    no niin, se on totta, vanhempani eivät voisi ikinä hyväksyä sinua, ja siihen on hyvä syy..

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    no niin, se on totta, vanhempani eivät voisi ikinä hyväksyä sinua, ja siihen on hyvä syy..

    Eivät halua että olet onnellinen?

    Äänestä

Minkä takia?

Äänestä
  • Ikäero

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Ikäero

    Kuinka paljon ikäeroa?

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Ikäero

    Ikä on vain numeroita. Sauli Niinistön ja Jenni Haukion ikäero on jotain 30 vuotta, eikä sitä paheksuta.

    1Äänestä

  • Anonyymi00033 kirjoitti:

    Kuinka paljon ikäeroa?

    24 vuotta

    Äänestä

  • Anonyymi00036 kirjoitti:

    24 vuotta

    liian vähän, enemmän olisi hyvä olla

    Äänestä

Minä hyväksyn.

1Äänestä
  • Ja minä. On typerää miettiä ihmisiä numeroina.

    Äänestä

no sitten ei varmaan kannata lähentyä. mä en jaksa enää mitään draamaa meidän elämään. haluun vaan elellä rauhaksiin. kun semmonen mää oon.

Äänestä

Miksi ei hyväksy?

Äänestä

Eihän toisilla pitäisi olla nokan koputtamista siitä, ketä sinä rakastat. Olet itsenäinen aikuinen ihminen, ja teet omat päätöksesi sydämesi mukaan.

6Äänestä

Kuuluuko se muille jotenkin.

2Äänestä
  • Se viimeisenä

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Se viimeisenä

    O, kuka on tuo mies

    Äänestä

Se riippuu aina siitä, että kuka sinä olet!
Mitään rakkautta ei ole sinun ja itseni välillä ollut koskaan!
Joten en tuomitse heitä, ihmisiä jotka vastustavat pakkomiellettäsi.
Vastustan kaikkea myös itse ja varmasti päätän täst asiasta.

1Äänestä
  • Ilkeä kommentti

    Äänestä

  • Oliko tämä varatulle miehelle?

    Äänestä

  • Rakkaus ei ole todellakaan mikään pakkomielle.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Rakkaus ei ole todellakaan mikään pakkomielle.

    Olen samaa mieltä.

    Äänestä

Kuulostaa ihan Bollywood-filmiltä, jossa muslimi ja hindu rakastuvat...

Äänestä
  • Miksei kristitty ja jehova?

    Äänestä

  • Romeo ja Julia

    Äänestä

Sillä ei ole mitään väliä, mitä muut ajattelee. Sinun onnesi on tärkeintä. Minä ennemmin jättäisin sellaiset ihmiset pois elämästäni, jotka ovat kaivattuani vastaan kuin kaivattuni. Kaivattuani en jätä ikinä mistään syystä.

3Äänestä

Kielletyt tunteet vahvistuu. Elä tunteesi todeksi muista välittämättä, rehellisesti ja avoimesti.

3Äänestä

Ainoastaan sinun lähipiirissä eivät hyväksy. Minun lähipiiri hyväksyy sinut juuri sellaisena kuin olet.

Marika

Äänestä

tuleeko mun pistää semmonen huivi sitten? no niitä mietimme sitten

Äänestä

Sen kyllä uskon! Kun ... Munkaan tutut ei hyväksy .

Äänestä

Ainoastaan vaatimattomat, tavalliset eivät hyväksy mitään suurta vaan tavanomaista, siksi he ovat pysyneetkin tavallisena.

Äänestä

Ikävä antti

Äänestä

ai sun ukko ja lapset?

Äänestä

Nyt nukut

Äänestä
  • Täytyy käydä hammaspesulla. Hyvää yötä!

    Äänestä

Mitä väliä muilla on?

Äänestä

Juu. Eivät ymmärrä läheiseni sitä että kaipaan ja rakastan erästä henkilöä. Pitäisi kuulemma unohtaa. No heidän neuvojaan en kuuntele, kun muutenkin tuntuvat vain toivovan minulle pahaa.

Äänestä

valvoaanko taas tosi paljon...mikähän itselläni 72 tuntia täysin nukkumatusaika joku voi olla vähän ylikin.

Äänestä
  • Oli hassua kun itekin valvoin joskus 3vrk ja ei ees väsyttänyt.

    Äänestä

sitä uto ilmaston lämpeneminen aiheuttaa;L ilmasron ciilwnwmiarä... Eiffel-tornilla lumimyllerrysytä jotain

Äänestä

Kuka oikeasti aikuinen ihminen miettii tuommoista asiaa? Siis aikuinen. Eikö silloin päätä ihan itse omasta elämästä. Ja jos kyse on kauneimmasta asiasta, kuin rakkaudesta.

Äänestä

Monella voi olla ikäerosta johtuen vastaava tilanne kuin aloittajalla, mutta lukijoiden kannattaa muistaa, että tämä ei välttämättä koske juuri sitä heidän tuttavaansa

Äänestä

Vttujako sä niiltä muilta kyselet. Sun elämä.

Äänestä

Ja sinä uskot heitä, joille tämä asia ei kuulu. Eivät he tule häissäsi sanomaan "Tahdon". Sinun se on siellä ääneen sanottava. Epävarmuus on hyvä asia, jos ei tunne ihastustaan kunnolla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sitä että rakastan sua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu