Yksi sotilas ampui yhden yön aikana 24 Shahed-tyylistä räjähdelennokkia STING-torjuntadrooneilla

Tehokas torjuntadrooni kyseessä.
https://x.com/NOELreports/status/2008808797041762709

Se osapuoli, jolla on etulyöntiasema droonien määrässä ja laadussa, pystyy suojaamaan sotilaitaan ja tuhoamaan vihollisen tehokkaammin.
26216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

**Yksi sotilas ampui yhden yön aikana 24 Shahed-tyylistä räjähdelennokkia STING-torjuntadrooneilla**

Stahanovilaisuus oli Neuvostoliitossa Georgialaisen Stalinin kaudella 1930-luvulla luotu työjärjestelmä, joka sai nimensä UKRAINAN SNT:n Luhanskin alueen Kadijivkassa työskennelleen kaivosmiehen Aleksei Stahanovin mukaan.

#TYÖNSANKARI Järjestelmän avulla pyrittiin nostamaan työtehoa maassa. Stahanov oli mallityöläinen ja TYÖN SANKARI, joka ylitti moninkertaisesti suunnitelmissa esitetyt työläisten työtavoitteet. Stahanovilaisia työläisiä esiteltiin PROPAGANDASSA laajasti esikuvina muille työläisille.#

🤔 Mjoooo. nyt Ukrainan armeijan STAHANOVILAINEN SOTA SANKARI urakoi siis ennätyksen droonien pudottamisessa.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ce/Medal_For_Labour_Valour_Current.jpg

Äänestä

Mites tää kuuluu Nato-palstalle?

Äänestä
  • Naton hyvällä ystävällä Ukrainalla on työnsankari kisa meneilllään droonien pudottamisessa drooneilla.

    Äänestä


Sitten kun niitä tulee 2400!!!???

Äänestä
  • Ja osa niistä on harhautus droneja.

    Milläs valitset tärkeimmät?

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Ja osa niistä on harhautus droneja.

    Milläs valitset tärkeimmät?

    Sama juttu kuin ohjuksia jne. vastaan puolustaessa jokaisella puolella sotaa.

    Tavoite on ampua alas jokainen joka näyttää menevän edes vähän kohteeseen päin ihan varmuuden vuoksi.

    Tämän vuoksi massalla on merkitystä, myös puolustaessa

    Äänestä

Mitähän saa aikaan 1 000 torjuntadroonien käyttäjää 👍

Äänestä
  • Tai...mistähän ukraina sais ne 1000 torjuntadroonien käyttäjää just sinne mihin drooneja sataa???

    Äänestä

Melkoinen hinta-laatusuhde.

Äänestä
  • Ukrainan hintahtava laatusuhde takaapäin?

    Äänestä

Ukrainan luvut ovat netissä yleinen naurunaihe, Kiovan kummitus ampui alas yli 50 konetta(lentokoneita ja helikoptereita) kunnes lopetin seuraamisen. Mainittakoon että täysi mahdottomuus nykyaikana olla sellaista hävittäjä-ässää.

Toinen kova oli kun Ukrainan propaganda ilmoitti mummon torjuneen kukkapurkilla parvekkeeltaan risteilyohjuksen.

Uusin kusetus on selittää kuinka ampuvat Geraneita alas, silti verkko täynnä videoita kuinka joka puolella Ukrainaa tuhoutuu sähkölaitoksia, lämpövoimaloita yms.

Äänestä

Mukava seurata kuinka tiltut sekoilevat.

Tietävät jo itsekin että Venäjälle käy kylmät.

Ja pirun kalliiksikin tulee vielä.

Äänestä
  • Ootsä joku ajatustenlukija vai tunnetko taas itsesi ja lajiToverisi (Pekat) uhatuksi. :D

    Äänestä

  • Ärri-Purra ottaa velkaa. Ei sulta rahat lopu.

    Äänestä

YouTube on täynnä ukrojen AI- tekoälyllä tekemiä videoita. 💩

Jesus jotta ne on naiiveja. 😂😂😂

Äänestä

No miksi kattelet niitä ryssän videoita?

Äänestä
  • Eipä tarvitse katsella ei. Sen näkee heti kuvasta ettei kannata klikata.

    Äänestä

"Yksi sotilas ampui yhden yön aikana 24 Shahed-tyylistä räjähdelennokkia STING-torjuntadrooneilla"

Yx ja toinen noita tollasia enkkoja tekee ... Mutta ei toi ny viä mitää...

Nooa ajoi arkkinsa karille 1920 m merenpinnan yläpuolella Ararat vuoren rinteessä.

Äänestä

Ukrainan armeijan STAHANOVILAINEN SOTA SANKARI on tehnyt Nato tiltuun lähtemättömän vaikutuksen,

Tuo nykyajan "Paroni von Münchausen" urakoi siis ennätyksensä droonien pudottamisessa, hiuksista itseään samalla roikottaen, aivan niinkuin nostaen itsensä näköala paikalle?

Äänestä
  • Tuliko Perjantai-pullo korkattua vähän liian aikaisin?

    Äänestä

Tiltu tietää jo että Venäjä häviää ja korisee ihan mitä sattuu.

Äänestä

Hienoa! 10 tuollaista taistelijaa ja ryssä on hävinnyt sodan!

Äänestä

Ukraina tekee hyvä työtä 🙂

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tehokas torjuntadrooni kyseessä.
https://x.com/NOELreports/status/2008808797041762709

Se osapuoli, jolla on etulyöntiasema droonien määrässä ja laadussa, pystyy suojaamaan sotilaitaan ja tuhoamaan vihollisen tehokkaammin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu