Muistakaa sitten mitä on opetettu....

Älkääkä kattoko muista mallia liikenteessä, suurin osa ei hallitse liikenne käyttäytymistä ja sääntöjä kovin hyvin tai ei viitsi.
1387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eilenkin joku lippispäinen kaveri ei enää muistanut mitä tarkoittaa kun suojatien eteen on pysähtynyt auto? Kenties kaveri kuunteli niitä "muhkeita" bassoja joita tulvi autosta peltien räminän säestämänä eikä seurannut liikennettä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


S kirjoitti:

Älkääkä kattoko muista mallia liikenteessä, suurin osa ei hallitse liikenne käyttäytymistä ja sääntöjä kovin hyvin tai ei viitsi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu