Kustannuksistahan tässä usein tietysti valitettavasti puhutaan, hän sanoo.
Asiantuntijan mukaan vanhuksia sidotaan hoivakodeissa ja laitoksissa paikalleen lepositeillä ja muilla tavoilla. Tähän johtaa se, jos esimerkiksi muistisairas on liian aikaa vievä hoidettava.
– Silloin joudutaan turvautumaan sellaisiin keinoihin, jotka eivät ole eettisesti hyväksyttäviä, hän sanoo.
Kustannuksistahan tässä usein tietysti valitettavasti puhutaan, hän sanoo. Asiantuntijan mukaan van
Anonyymi-ap
3
104
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kokookushanmpeinensi hoitajamitoitusta
- Anonyymi00002
HEI, NÄIN ME SÄÄSTETÄÄN
- Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
HEI, NÄIN ME SÄÄSTETÄÄN
PIKKU HILJAA PARANOO
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain30011830Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-14111023Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2436346Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2195176Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1643646- 1743538
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502483Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3291980Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov111817Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171705