Tissuttelin 3 päivää Pirkkaa. Ei mitään isoja määriä mutta pienessä hönössä aamusta iltaan. Söin normaalia kotiruokaa. Eilen lopetin ja yöllä istuin pöntöllä ruikulla. Kerran pari meinasi karata housuunkin sitä ennen.
Yleensä juon Sandelsia, eikä siitä tule tommosta.
Jotain outoa Pirkka oluessa on
5
339
Vastaukset
- Anonyymi00001
Sama tulee nobesta ja olut-oluesta. Välillä on pitänyt juosta metsään ripulille. Sen takia nämä ripuliaiheet täällä varmaan kiinnostavatkin, kun juopoilla ei pidätyskyky toimi.
- Anonyymi00002
En ole juonut pirkkaa vuosikausiin, koska siinä oli niin epämielyttävä makupistos, jonka uskon olevan jotakin myrkkyä.
Jouduin joskus ostamaan pakonsanelemana pirkkaa ja pää turpos täysin palloksi ja sen jälkeen en ole sitä halunnut juoda. Oksettavaa myrkkyä omasta mielestäni, mutta joillekin se ei näköjään aiheuta mitään oireita ja monet siitä ihan nauttiikin, mutta osa kuten aloittaja ja minä saa siitä oireita.
Mitähän olutta kylmis joi silloin, kun sai analyfaktisen shokin?- Anonyymi00003
Mä olen käyttänyt Pirkkaa korjaukseen, ja on tullut kummallinen kuvottava olo. Eikä maku ole häävi. Lisäksi menee maha aivan sekaisin.
Kylmis kai juo Nobea tai sitten Salesta S-ryhmän halpakaljaa. - Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Mä olen käyttänyt Pirkkaa korjaukseen, ja on tullut kummallinen kuvottava olo. Eikä maku ole häävi. Lisäksi menee maha aivan sekaisin.
Kylmis kai juo Nobea tai sitten Salesta S-ryhmän halpakaljaa.Ei ole kai pitkiin aikoihin juonut Nobea. Siirtyi heti kotimaista juomaan, kun se tuli valikoimiin j sanoi, että hän ei ole merkkiuskollinen vaan hinta on se joka ratkaisee. Kyllähän toi nobe aika kallista nykyään ja ei kylmiksellä ole siihen varaa, kun sen pitää optimoida kaikki rahansa sentilleen. Vähän kai se riippuu myös asuinpaikasta, että mitä kauppoja on lähellä ja nykyistä asuinpaikkaa palstalla ei ole tiedossa. Itse veikkan jotain alkoholistien tukiasuntolaa, johon joutui kun lähti puohitien kämppä alta.
- Anonyymi00005
Join samaa olutmerkkiä viime viikolla ja vielä pari päivää sen jälkeen pasko tuli housuun niin että koko suoli tyhjeni kerralla. Ei mitään mahdollisuuksia pidättää. Sitä sai siivota lattialtakin kun yritin riisua sontasia kalsareita ja housuja. Pascaa oli nilkoissa asti.
Sain niin tarpeekseni, että päätin lopettaa kaljan kittaamisen kokonaan. Jos jotain juon niin vaikka punaviiniä tai muutaman paukun jotain laadukasta väkevää.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857