Ihmettelen edelleenkin, että mitä ihmettä nämät ukrainalaiset täällä Suomessa ja Oulussa ylipäätään tekevät ja toimittavat.?! Miksi net 'pesii' tänne.?!
Tässäkin kerrostalossa, missä itse kortteeraan, on toistakymmentä ukrainalais- nimeä nimitaulussa. Ne ei käy töissä eikä mitään. Mitä ihmettä ne täällä tekevät.. Eletään yhteiskunnan tukirahoilla täällä ja tukitaan itsensä joka ainoaan elintarvike- ym hyödyke jakoon? Onko tämä oikein?
Meillä on Suomessa ja täällä Oulussakin aivan riittävästi köyhyyttä omastakin takaa..vielä nämät kuormittamaan..
En ole rasisti, mutta syvästi ihmettelen tätä menoa kyllä.. Kauanko tämän annetaan jatkua..
Nämät ukrainalaiset
8
259
Vastaukset
- Anonyymi00001
Olet aivan oikeassa ja ihmettelen myös. Tänään kupsahti ojaan Iissä linja-auto joka oli kuulemma täynnä ukro palleroita. Menossa pohjoiseen minkä takia? Laskettelureissulle kun on niin kauheaa olla pois rintamalta varmaan niitä itkettää? Miksi media EI kerro minkä sorttista väkeä siellä oli?
- Anonyymi00002
Ootteko te persujen trollit koskaan ajatelleet miksi te teette tuota solvaustyötänne aina jotain ihmisryhmää vastaan.Teidän eliitin vuoksi te sitä teette.Mitä hyvää teidän eliitti on saanut aikaan?Niinpä.
Pelkästään kurjuutta ja pahoinvointia lisää.- Anonyymi00003
Erehdyit. En ole perussuomalainen. Tuolla 'ihmisryhmällä' ei ole mitään tarvetta olla maassamme. Heidän omassa kotimaassaan on töitä. Menköön vaikka korjaamaan sodan aiheuttamia tuhoja, että pystyvät jatkamaan asumistaan omassa maassa.
- Anonyymi00004
Ukrainan katukuva taitaa olla sama kuin 1995. Miksi tuo maa On niin korruptoitunut? Eikö Kiovassa eletä ihan normmaila elämää. ?
- Anonyymi00005
Aloittaja on oikeassa
- Anonyymi00006
On täyttä hulluutta, että me suomalaiset elätämme täällä noita ukrainalaisia. Heidän pitäisi olla rintamalla puolustamassa maataan. On siellä naisillekin kaikenlaista huoltohommaa. MUTTA. He ovat viisaampia kuin suomalaiset kun tulevat tänne elätettäviksi.
- Anonyymi00007
Chillailevat veronmaksajien kustantamana. Ei niistä työhön ole, koska eivät osaa englantia eikä juuri mitään muutakaan. Kuka niitä opastaisi ja millä kielellä? Miksi palkata kielitaidoton muuakalainen, kun koulunsakäyneitä, asiansa hoitaneita kalevalaisiakin on 500.000 työhönpyrkijää?
Ukrainalaisten hyysääminen on tullut ja tulee vielä järjettömän kalliiksi. Tuskin kukaan tulijoista haluaa palata Ukrainaan sodan loppumisen jälkeen. Hölmölässä koko elämä on vapaa-aikaa ja Kela hoitaa kaikki laskut. - Anonyymi00008
Persutkin jaksaa jauhaa jostain parista tummaihoisesta ja kehuu itseään miten he sai yhden häädettyä. Kattokaa toimeentulotuki asiakkaita viime vuosilta, kaikkein eniten maksettiin Ukrainalaisille, eivätkä he edes ole köyhiä. Zele vuosia höykkyyttänyt kaikki Euroopan maat maksamaan miljardeja, että saa ostaa vaimolleen timantteja. Onko noi päättäjät oikeesti noin tyhmiä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672405- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww741185EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 79845
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19790- 43678
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82670Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30636