https://keskustelu.suomi24.fi/t/19232702/esperissa-tarjolla-vanhuksille-kuristus-hoitomuoto
pisto
rinnassa?
Iskikö asianytimeen kokoomus? Vanhustenhoito taas
18
256
Vastaukset
- Anonyymi00001
Älä nyt hulluja puhele, orpo lupasi vaalipuheissaan, että "ketään ei jätetä yksin", no menikö noin leikkausten jautta??? EI, vaan käskytti purran leikkaamaan juurikin PUOLUSTUSKYVYTTÖMILTÄ JAIKEN MINKA ILMAN TAPOAMISTA VOI!!
TÄLLAINEN PÄÄMINISTERI MEILLÄ ON.!!!! - Anonyymi00002
S I N I M U S T A PETTERIPURRAN HALLITUS VÄHENTÄÄ NÄIN KULUJA.
- Anonyymi00003
Tyhmät ei vaan tajua, että tulevat myös itse "vanhuksiksi ja heidän omaisensa", nyt on hyvä leikata kun kohde ei voi puolustautua, aika lyhytnäköistä.
Saatanan tunarit! - Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Tyhmät ei vaan tajua, että tulevat myös itse "vanhuksiksi ja heidän omaisensa", nyt on hyvä leikata kun kohde ei voi puolustautua, aika lyhytnäköistä.
Saatanan tunarit!ppp
- Anonyymi00005
SITEISSÄ
- Anonyymi00021
SÄÄSTÄMME
- Anonyymi00006
vb55
- Anonyymi00007
Nyt ivalossa kuolema hoivakodissa.
Joensuussa päiväkoti tuhonpaikka
Lapset puree jne - Anonyymi00008
https://yle.fi/a/74-20205157
sellanen maa nyt - Anonyymi00010
Hallitus aiheuttaa leikkauksillaan tuhansille hoitajille potkut ja
laittaa digilaitteet hoitajien tilalle. Mitä vain voi tapahtua.- Anonyymi00011
Jalkapanta ja seurantalaitteet,,siinä se on meidän vanhuus.... oiskohan parempi myydä talo pois ja muuttaa Espanjaan..
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Jalkapanta ja seurantalaitteet,,siinä se on meidän vanhuus.... oiskohan parempi myydä talo pois ja muuttaa Espanjaan..
Siellä on ainakin pienempi työttömyys kuin Orpon hallituksen EU-Suomessa.
- Anonyymi00015
Anonyymi00012 kirjoitti:
Siellä on ainakin pienempi työttömyys kuin Orpon hallituksen EU-Suomessa.
Sinne ne kaikki vähän varakkaammat ovat...,iekkö vamhushoivakin parempi...asiaa pitäisi mot tutkia...miksi espanja vetää vanhempaa porukkaa sinne asumaan..,
- Anonyymi00016
Anonyymi00015 kirjoitti:
Sinne ne kaikki vähän varakkaammat ovat...,iekkö vamhushoivakin parempi...asiaa pitäisi mot tutkia...miksi espanja vetää vanhempaa porukkaa sinne asumaan..,
Kyllä ne suomeen tulee takaisin kun muisti pettää....
- Anonyymi00014
ohjukset karkaa ja kuolee
dementikot-hienoa kun ei ole vanhainkoteja?
Yle kertoi uutiset - Anonyymi00018
hyssstrea
- Anonyymi00019
Kravatti on vaarallinen
- Anonyymi00020
uudistamme kokmuslaisittain
digi,digi
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155