https://www.suomenmaa.fi/uutiset/ihmisvihaa-tihkuva-paakirjoitus-keskustavaikuttajat-poyristyivat-hsn-oulu-tekstista/
niinkö
sattui?
Lestaadiolaiset raivostui totuudesta?
40
462
Vastaukset
- Anonyymi00001
Hesari on vihervasemmistolainen lehti.
- Anonyymi00003
Kumpa olisikin niin ei olisi niin säännösteltyä tuo totuus .
- Anonyymi00014
Oikeasti kommunistit johtaa Hesaria ja Yleä. Martin Scheini, Hannu Himanen jne
- Anonyymi00015
Vain perusputrollit voivat olla noin kujalla Oikeisto-Sanoman agendoista?
- Anonyymi00019
Anonyymi00015 kirjoitti:
Vain perusputrollit voivat olla noin kujalla Oikeisto-Sanoman agendoista?
Persuille valhe on totuutta ja totuus valhetta.Aivopesu on kääntänyt heidän aivolohkot nurinpäin.
- Anonyymi00020
Anonyymi00019 kirjoitti:
Persuille valhe on totuutta ja totuus valhetta.Aivopesu on kääntänyt heidän aivolohkot nurinpäin.
Nimenomaan vasemmistolle ja vihreille valhe on totuutta ja kun sitä tarpeeksi usein toistaa niin valhe muuttuu totuudeksi. N'in on punavihreiden osalta. Perussuomalaisten osalta totuutta on vain faktat. Ei kuvitelmat.
- Anonyymi00028
Anonyymi00019 kirjoitti:
Persuille valhe on totuutta ja totuus valhetta.Aivopesu on kääntänyt heidän aivolohkot nurinpäin.
Ja aamulla nänniesi pihat puhuvat ääniä jolle puheet eivät riitä sen jälkeen kun olin jo unohtanut sinut viimeksi.
- Anonyymi00032
Mitä silläkin väliä mikä on, mutta totuuden kertoo.
- Anonyymi00002
Mainittu rupusakki on oikeesti rasite ja este kaupungin kehittymisen suhteen
- Anonyymi00033
Totta.
- Anonyymi00004
Mitä kehitystä he ovat estäneet?Minusta enemmän tuo äärioikean laidan porukka nostaa älämölön kaikesta millä yritetään kehittää kaupunkia.Parkkipaikkapopulistien touhu on kyllä niin ala-arvoista kuin voi olla.
- Anonyymi00005
Niinpä.Mitään ei voi tehdä jos menee yksi parkkipaikka pois.Heillä kun ei koskaan ole mitään oikeaa asiaa niin tekevät politiikkaa maahanmuutolla ja parkkipaikoilla .
- Anonyymi00034
siis mene Oulun keskustaan katsomaan mikä ankea meininki siellä on näiden lestojen takia. Siellä on tunnelma kuin kirjossa.
- Anonyymi00035
Parkkipaikkoja haluaa juuri lestat ja muut juntit.
- Anonyymi00006
Rupusakki kyseessä joka tapauksessa niin paljoa liikuttaa jo vetivät herneet äsyrii
- Anonyymi00007
Oulun- ja lähialueiden päätöksen tekoa on leimannut ja kääntänyt ko vanhoillisuus uskonto. Monessa asiassa Oulu ja koko Oulunlääni on jäänyt jälkeen ja menettänyt paljon mahdollisuuksia maailman markkinoilla. Onko hyvä vvai huono asia? Jokainen voi mielessään pohtia kun ennenkaikkea nuoret lähtee pois ja muuttaa etelään.
- Anonyymi00010
Nuorissahahn se olisi tulevaisuus. Jos ja kun nuoret lähtee niin missä on tulevaisuus?
- Anonyymi00036
Anonyymi00010 kirjoitti:
Nuorissahahn se olisi tulevaisuus. Jos ja kun nuoret lähtee niin missä on tulevaisuus?
Oulun nuoret lähtee pakoon lestoja ja vanhoja jarruja.
- Anonyymi00008
Joo ,mutta sitten on niitäkin nuoria, joille ei suomi riitä, niitö oli jo ns"agraariyhteuskunnsnn "aikoina ja jopa lestahaaraa oleva äiti , että ei muuta kuin maailmalle.
- Anonyymi00009
Monet lähtivät hyvissä spotin Yhdysvaltoihin uraa tekemään. Mikäli suomeen jäi, niin sitä avioiduttiin nuorena, tehtiin oikea maatila ja sitten ppetetttiin tyttärillekin miten sitä rahaa metsätaloudella tehdään. Sama kuten keittiöhommidssa, miten se ruoka laitetaan kymmenvuotiaana.
- Anonyymi00037
Siis lestat ei omista maatiloja eikä metsiä. Ovat kusettajia ovelta ovelle kauppiaita. Ja maitopottu on niiden ruokaa, eli sen nyt osaa keittää vaikka 5 vuotias lapsi. Amerikkaan ei näitä idiootteja lähtenyt, koska ovat niin aivopesty lahko. Oulun kehitystä jarruttanut kyllä ja hirveä kuluerä. Penikoita talo täynnä ja vanhemmat ihan invalideja.
- Anonyymi00012
Pessulelleillähän on tunnetusti herkkä hipiä. Eikä nää mamman tissiposket kestä yhtään kritiikkiä. Vaan alkavat persuja nollaan heti ku joku sanoo totuuden näihin liittyen
- Anonyymi00013
Kyllä lestat ovat osanneet käyttäytyä meitä syntisiä kohtaan hyvinkin ala-arvoisesti. Traumat ovat jääneet 70 luvulta. Myöhemminkin työpaikalla näkyi myös tämä kahtiajako. Ja mitä heidän yritystoimintaan tulee, niin keinot ovat kyllä usein sellaisia, etteivät kestä päivänvaloa. Olen itse joutunut näkemään ja kuulemaan, mitä tämä remontti- myyntitykkien pakkomyynti työ on. Ja vieläpä näille hauraille vanhuksille. Eli ovat kyllä itse syypäitä huonoon maineeseensa.
Mutta samalla tavalla erittäinkin huonosti eri tavalla ajattelevia kohtelevat nämä anarkisti vihervassarit. Vihaa ja angstia riittää tällä porukalla. Ja empatia puuttuu tyystin. Eli kyllä nämä molemmat äärilaidat ovat valitettavia liikkeitä.- Anonyymi00026
Kyllä tuo vl-lahkolaisuus on näkynyt Oulun kunnallispoliitiikassa, vaikka kepulaiset kieltävät sen - se on valitettavas totuus. Kyllä niitä päätöksiä on päätetty srk:n seuroissa. Kepulaisia on useita vl-taustaisia. Kyllä se hyvä-veli-järjestelmä on toiminut myös politiikassa.
Sootä ei vain ole uskallettu puhua ääneen Oulussa, mutta kansa tietää, että se on fakta, vaikka lestat sen kuinka kieltäisivät. - Anonyymi00038
Naulan kantaan.
- Anonyymi00016
Taitaa avarakatseisia uskonnonvihaajia kyllä taas sattua enemmän. Valtavan edistyksellistä parkua, kun kaikki muutkin ei ole yhtä näköalattomia, hengettömiä matalamieliä kuin me Kehityksen Avantgardet...
- Anonyymi00017
Ei ole Hesarin juttu avarakatseisen suvaitsevainen, vaan pelkkää vihaa ja pelkoa erilaisia elämänarvoja kannattavia kohtaan.
- Anonyymi00018
Anonyymi00017 kirjoitti:
Ei ole Hesarin juttu avarakatseisen suvaitsevainen, vaan pelkkää vihaa ja pelkoa erilaisia elämänarvoja kannattavia kohtaan.
Hesaroion todellakin vihervasemmiston propagandalaehti. Mutta se on sitä varsin taitavsti. Tyhmmepi ei sitä ehkä huomaa ollenkaan. Ja Hesari tekee väliin sellasiakin juttuja, että niillä voi puolustella, että eihän tämä ole mikään vohervasemmsiton lehti.
Valitettavasti Kaleva yrittää ottaa oppia Hesarista parhaan kykynsä mukaan. - Anonyymi00027
Ei ole klysymys mistään uskonnon vihaamisesta, vaan tosiasioiden tunnustamisesta Oulun seudulla. Kyllä täällä vl-kepulaisuus on liian usein tunnistettu, muttei asiaa ole nostettu tikun nokkaan.
- Anonyymi00039
Siis lestat on juurikin näköalattomia idiootteja. Sukurutsattu lahko. Pihjois-Pohjanmaan keharit on 99 % lestojen sisäsiiton tuotoksia.
- Anonyymi00021
Sanoohan sen jo porukan itsestään käyttämä nimityskin: vanhoillislestadiolaiset haluavat palata menneeseen ja elää siellä omassa rauhassaan ikuisesti.
- Anonyymi00022
Hehheh, Kaleva ei ikinä olis tohtinu moistaa kirjiottaa! On hyvä mennä Hesarin selän taakse ja olla samaa mieltä
- Anonyymi00023
Kukaan selväjärkinen ei tilaa Päivämies-lehteä!
- Anonyymi00024
Kalevan päätoimittaja on ennen ollut Hesarissa toimittajana. Varmasti kirjoittanut koko jutun, jonka Hesari julkaisi.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Antti_Kokkonen_(päätoimittaja)
"Kokkonen on ollut Lapin Kansa -lehden päätoimittaja vuoden 2009 alusta. Ennen Lapin Kansan päätoimittajan tehtäviä hän työskenteli Helsingin Sanomien politiikan toimituksen esimiehenä vuodesta 2004." - Anonyymi00025
Anonyymi00024 kirjoitti:
Kalevan päätoimittaja on ennen ollut Hesarissa toimittajana. Varmasti kirjoittanut koko jutun, jonka Hesari julkaisi.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Antti_Kokkonen_(päätoimittaja)
"Kokkonen on ollut Lapin Kansa -lehden päätoimittaja vuoden 2009 alusta. Ennen Lapin Kansan päätoimittajan tehtäviä hän työskenteli Helsingin Sanomien politiikan toimituksen esimiehenä vuodesta 2004."Oulu oli ja on johtava teknologia-kaupunki. Helsingissä ei tehdä mitään tuottavaa työtä. Verorahat imetään yritysten pääkonttoreista.
- Anonyymi00041
Päivämies on harvoja asiallisia lehtiä Suomenmaan ohella. Just järkimiehet lukee näitä aviiseja. Parempia ei olekaan!
- Anonyymi00029
Tissiposket eivät kestä yhtään totuuksia
- Anonyymi00030
Kokoomus on Oulun suurin puolue.
- Anonyymi00031
Anonyymi00030 kirjoitti:
Kokoomus on Oulun suurin puolue.
En tiiä Oulun päättäjiä, mutta muualla ainakin myös kokoomuksesta löytyy lestoja.
- Anonyymi00042
Anonyymi00031 kirjoitti:
En tiiä Oulun päättäjiä, mutta muualla ainakin myös kokoomuksesta löytyy lestoja.
Ja perussuomalaisissa ja kristillisdemokraateissakin on vanhoillislestadiolaisia. Vasemmistoliitossakin on vl:iä ollut, mutta puolueen suorittama propaganda ja aivopesu on lopulta vienyt näiltä vl-poliitikoilta uskon.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 25216108
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?461994- 1901499
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1311411- 281209
- 122968
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30922Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex81794Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t82756- 75678