Välähti peltipoliisi

Anonyymi-ap

Hei, tuleeko huomautus jos 87kmh mittariin 80 alueella ja peltipoliisi välähtää?

7

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Toivottavasti tulee sakko .

    • Anonyymi00002
      UUSI

      Tais kortti lähteä…

      • Anonyymi00004
        UUSI

        Ei todellakaan lähde. Huomautus tulee korkeintaan.


    • Anonyymi00003
      UUSI

      Ei pitäisi vielä välähtää. Itsellä 90kmh mittarissa aina 80kmh alueella. Todellinen nopeus 86 kamera vähentää vielä pari pykälää. Ei välähtele ei ole yksikään kamera missään välähtänyt.

      • Anonyymi00005
        UUSI

        Oikeasti siitä mitatusta nopeudesta vähennetään aina 3 km/h.


      • Anonyymi00006
        UUSI

        Minulle on ainakin välähtänyt. Joskus säädetään ottamaan ihan muutenkin kuvaa, esim. turvavöihin liittyen. Minulle tosiaan on välähtänyt parikin kertaa, mutta kummastakaan ei koskaan tullut edes huomautusta. Veikkaan, että oli juurikin tuollainen turvavyön käyttöön liittyvä valvonta kyseessä.


    • Anonyymi00007
      UUSI

      Äsken vasta oli lehdessä että tuli 100€ sakko juuri samasta nopeudesta, 4km/h ylinopeutta kun tehty varmuusvähennys. Lapsellista touhua ja sitten puolet kameroista pois päältä kun sakottavat muita täysin turhaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      73
      5579
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      4890
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3214
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2653
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2282
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      2
      1566
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1555
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1408
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1220
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      127
      855
    Aihe