Ihmiskunnan 5D tulevaisuus

Anonyymi-ap

Ufoharrastajat ovat yksi niistä ihmisryhmistä joille ajatus ihmiskunnan noususta 5D tietoisuuteen/todellisuuteen on ainakin jollain lailla tuttu. 5D siirtymä on yleistasolla aika yhtenäinen uskomus, mutta yksityiskohdissa on tavanmukaista vaihtelevuutta. Seuraava selostus on eräs läpipositiivinen kuvaus 5D siirtymästä.

https://familyoftaygeta.com/what-is-the-shift/

Tästä uskomuksesta kiinnostuneille sivusto tarjoaa muutaman päivän välein ilmestyviä ET viestejä.

https://familyoftaygeta.com/messages/

11

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ehkä noinkin, mutta soi olla tulossa myös ”great reset” ja tälle ajatukselle on pohjaakin sikäli, että monet yhteiskunnan huipulla olevat vallankäyttäjät (esim. Klaus Schwab) ovat tätä ilmausta viime vuosina julkisesti käyttäneet. Resettejä täällä on ehkä ollut tuntemattomassa Maan historiassa, mutta great reset lienee jotain ihan uudenlaista mittasuhteiltaan. Tuo ilmaus kuulemma tarkoittaa talouden nollaamista, mutta se lienee mahdotonta globaalisti jokaisen maan osalta. Jää siis nähtäväksi, että mitä tuolla ilmauksella tarkoitetaan.

    • En haluaisi kuulostaa skeptikolta, mutta realismin perään kuulutan.

      "Sitä on profetoitu kautta historian ja siihen on viitattu monilla nimillä; Ylösnousemus, Puhdistuksen päivä, Tapahtuma, Uusi Maa, Vesimiehen aikakausi, Uusi kulta-aika, Aikakausien muutos, Herran päivä, Raamatun tempaus ja Kristuksen toinen tuleminen, muutamia mainitakseni"

      -Historian perusteella nämä profetiat eivät ole toteutuneet vaan huonompaan suuntaan ollaan vaan menossa.

      -Uusina rasitteina liikakansoitus, lääketehtaiden epäeettisyys, suuvaltojen kiihtyvät yhteenotot, merien ja ilman pilaaminen muoviroskalla ja ihmisten pilaaminen mikromuovilla, mielten turmelu mielialalääkkeillä, säilöntäaineet sekä eriarvoisuuden kasvu kriittiseen pisteeseen.

      "Plejadilaiset opettavat meille, että maapallo on koulu, jossa muiden maailmojen (tähtisiementen) sielut ovat vapaaehtoisia kokemaan haasteita, jotka johtavat sielun kasvuun maa-syntyperäisten sielujen rinnalla, jotka reinkarnoituvat luonnollisesti"

      -Kauniita tarinoita ja olisihan se mahtavaa jos henkistä kehitystä tulisi ihan tuosta vaan!

      "Oikeaan valaistumiseen" ja suureen henkisen tason nostoon on olemassa ihan maanpäällisiä keinoja, esim meditoinnin ja buddhalaisuuden oppien avulla nähdä itsensä osana kokonaisuutta ja kaikkeutta, ilman ahneutta ja päätöntä ryntäilyä.

      Tulee mieleen eräs edesmennyt Pohjanmaan shamaani, joka uskoi vakaasti että tulossa on nuorennuskone, johon kun menee makoilemaan hetkeksi niin herää 40 vuotta nuorempana.

      Hän oli sairaalloisen saita ja kertoi että pian tulee sellaiset energiat että ruokakaapit täyttyy ruoasta pelkällä ajatuksen voimalla.

      Eli leipäjonojen leivällä ja haki lähteestä vettä, saarnaten tulevista ihmeistä. Sai stroken ilmeisesti hopeavedestä ja halvaantui, jota seurasi vuosi laitoksessa ja sitten finaali.

      Voisi todeta laulun sanoin että "Vaalea tyttö naurahtaa, sua ohimennen koskettaa,
      kun sanon etten koskaan tahdo päivätyötä. Se sanoo: "Vuodet vähenee, varo ettei kaikki ohi mee, unelmat ei ketään joka päivä syötä"

      Kultainen keskitie on se valaistuminen ja vapaus. Elo harmoniassa ympäristön ja luonnon kanssa ilman ylikulutusta ja ilman ylenpalttista mammonan himoa. Sen osasi tuhansien vuosien ajan esim PohjoisAmerikan intiaanikansat. Miksi me emme osaa?

    • Anonyymi00002

      Että oikein 5D tietoisuus. Ja ET lähettelee tekstareita. :D

      Täytyy sanoa että kun tälläistä lukee, niin toivo ihmiskunnan puolesta taitaa olla turhaa. Kaikenlaisia huuhareita se leipä elättääkin. Ja eipä taida olla niin suurta huuhaata, etteikö siihen joku taneli uskoisi. Kuten nämä Deep-State tunnelit. :D

    • Anonyymi00003

      Onko 5D-tietoisuudessa ilmastonmuutosta?

      • Anonyymi00004

        Hyvä ja käytännöllinen kysymys!

        Ainahan niissä piireissä puhutaan rakkaudesta ja hyvinvoinnista niin luulisi että maapallon hyvinvointi kuuluu myös niihin.


    • Anonyymi00005

      Ihmisen on paha olla jotain mieltä asiasta mitä hän ei tunne tai ole jossain määrin kokenut. Ja jos on paineita sanoa se oma mielipide niin köyhäksihän se silloin jää.

    • Anonyymi00006

      Heti ensimmäinen kysymys pitäisi olla vaatimus sen "5D:n" määritelmästä tässä kontekstissa.

      Jos konsultoitavat alienit ovat riittävän fiksuja nakkelemaan scifi-jargonia kuin popkornia pussista, niiden pitäis olla riittävän fiksuja myös selostamaan mitä tarkoittavat.

    • Anonyymi00007

      5D maailman/tietoisuuden/todellisuuden ET varmaan olisi kykenenevä selittämään käsityksiänsä tästä asiasta. Asian selittäminen 3D tietoisuuden ihmiselle saattaisi tarkoittaa muutaman viikon kurssia tietoisuuden olemuksesta, 5D kosmologiasta ja fysiikasta, multiversumista, simuloidusta todellisuudesta, psykologiasta, fysiikan, mielen ja tietoisuuden keskinäisistä suhteista, sekä meditaatioharjoituksia.

      • Anonyymi00008

        Varmaankin näin. Unohdit tosin kristallien värähtelyt ja kvanttihöpinät. No, ens kerralla sitten. :D


      • Anonyymi00009

        Tuota varten alalla on se vanha sanonta:

        Mitä et ymmärrettävästi pysty selittämään äitimuorillesi, sitä et oikeasti ymmärrä itsekään.


    • Anonyymi00010

      Mitähän tässä 5D-tietoisuuden muutoksessa käy diesel-ufomiehelle? 5D-maailmassa kun ei ole fossiilisia polttoaineita, eikä siten dieseliäkään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      150
      5903
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      36
      4348
    3. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      0
      3530
    4. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      50
      2818
    5. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      33
      2686
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      34
      2645
    7. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      16
      2558
    8. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2530
    9. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      43
      2115
    10. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      26
      2025
    Aihe