Ensimmäinen persuluovuttaja. Näitä tulee kohta lisää.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2caede78-1771-489b-85c9-ac6f1f56620b
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2caede78-1771-489b-85c9-ac6f1f56620b
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Huomasi olevansa yrittäjä ja on kuitenkin työväenpuolueessa.
Tai huomasi, että riviedustaja joutuu pyllistelemään äänestäjilleen, koska ei voi ennakoida, mitä mieltä persueliitti milloinkin päättää olla. Napinpainaja saa hyvin usein kurat silmilleen.
Siksi edustaja tarvitsee selkärankaa. Kaikilla ei ole.
Eikös se ole persu.Ei PS ole työväenpuolue!
Kauhisteli itsekin puolueen työväenvastaisuutta?
Jahas ja kukahan tällainen Kangas on, ja luovuttaa mistä, mitä ?
Ei sitä voi täällä kertoa, se on salaista tietoa.
Turha haaskata rahaa vaalikampanjaan kun ei tule kuitenkaan valituksi.
Eikös se Kangas valita,että rahaa jää liian vähän.Eduskunnassa on tosin todella huonot liksat ja edut.Parempi jatkaa yrittäjänä.Persuista tippuu muutenkin porukkaa pois 2027.
Pääseekö se sopeutumiseläkkeelle?
Eduskuntatyöllä ei tienaa maanviljeliä tienaa paremmin. Miten se olikaan joko 3 egee on viljeliän tuntiliksa? Josta on poistetgu kaikki kulut talon lämööjämyöden. Ja 28h/ vuorokausi töissäolo ilman taukoja se on saavutus kun meillä muilla on vaa 24h vuorokaudessa.
Eipä auttanut loikkaaminenkaa. Luuliko tosissaan että persuja kiinnostasisi maaseudun asia? Nykypersuthan on hesalainen fasistipuolue.
Ainoa poliitikko jonka TODELLISEEN agendaan maaseudun elinvoimaisuus kuuluu on Arno Westerholm.
Miten kävi. Käytti kaksi vuotta ilmaiseksi kirjoittaakseen metsästys-, riistanhoito- ja metsäpolitiikan täyttä uudistusta esittävän teoksen METSÄSTYSKIRJA https://www.suomenperusta.fi/julkaisu/metsastyskirja/ . Oma puoluejohto torppasi Westerholmin ehdokkuuden kaikissa vaalipiireissä Ek-vaaleissa 2023. Olisi ollut varma läpimeno! Samoin blokkasi kirjan!
Hallintojohtaja Järvikare pyysi kirjoittamaan hallitusneuvottelijoille hallitusneuvottelumuistion. Westerholm kirjoitti laaja-alaisen muistion: https://blogit.perussuomalaiset.fi/arno-westerholm/analyysi-hallitusohjelmasta/ . Simulan johtama MM- työryhmä ei hyödyntänyt muistiota, ei edes pyytänyt Westerholmia kuultavaksi vaikka kaiken näköistä vihervasemmisto”asiantuntijaa” työryhmässä ramppasi!
Westerholm ainoa joka totesi, että TODELLINEN KANSANLIIKE EI ENSIMMÄISENÄ LEIKKAA KANSAN HUONO-OSAISILTA/VÄHÄVARAISILTA! Westerholm esitti YLI PUOLEN MILJARDIN säästöjä viherpolitisoituneesta sektorista. Muodostettiin ilmeisesti vielä mielivaltaisempi ELINVOIMAKESKUS, joka tulee olemaan täysin viherpolitisoitunut. Samalla sairaaloita maaseudun pitkillä etäisyyksillä lakkautettiin/ajettiin alas!
Puoluejohto ei ole kyennyt minkäänlaiseen yhteistyöhön ja todpedoi Westerholmin ministeri Essayahin kanssa alkaneen yhteistyön https://blogit.perussuomalaiset.fi/arno-westerholm/arvio-tilanteen-kehittymisesta/ .
Mauri Peltokangas Hämeenlinnassa syyskuu 2024: PS ei edistä yhtäkään Westerholmin kirjan lakiesitystä!
Nyt kun eduskuntavaaleihin puolitoista vuotta Westerholm ilmeisesti poistettu ehdokaslistalta, miksi? Tulee puolueelta poistumaan jäsenistöä sekä ääniä.
Kiitos Purra ja kumppanit, maaseutu kiittää äänestämällä maaseudun etujen ymmärtäjiä. TE ette ole muuta kuin selkärangattomia tyhjän lupailijoita ja ”mestari” oli varsinainen k*setusmestari!
Varmasi ent. kepulaisena kauhistui mihin herhiläispesään tulikaan mentyä?
Kauheita ulisevia sivareita tai päävian takia armeijasta pois potkittuja mahtoi maalaisliittolaista ihmetyttää miten ihmiset äänesti tällaisia :D
Koko persupuolue voisi luovuttaa. Lappu luukulle ja kotiin sieltä eduskunnasta. Tyhjän saa äänestäjä pyytämättäkin!
Olisikin tyhjää, mutta nämä saavat aikaan täystuhoa.
Olet oikeassa!
Kuka nousee Kankaan tilalle? Näkisin Westerholmin yhtenä vaihtoehtona.
Westerholm on puoluejohdon toimesta blokattu ensi eduskuntavaaliehdokkuudesta.
Westerholm kovaksikeitettynä upseerina toteaa, että puoluejohto ei voi enää hänen ehdokkuuttaan evätä!
https://blogit.perussuomalaiset.fi/arno-westerholm/eduskuntavaaliehdokkuuteni-evaaminen/