Sohastiin muurahaispesää

Anonyymi-ap

Mites nyt tälleen, eduskunnassa ahdistelua häirintää, kiusaamista! Siellä ne verorahoilla toimivat rikkoo itse säätämiä lakeja vastaan, minne unohtui työhyvinvointi.

1

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Työpaikka se on eduskuntakin, ja työpaikoilla sattuu ja tapahtuu. Tavallisia, toistensa kanssa erilaisia, jotkut samanlaisia, ihmisiä. Ihmisten välisiltä konflikteilta ei voi koskaan täysin välttyä missään.
      Se on sitten eri asia, mikä pitää paikkansa, mikä ei, vai onko jotkut jutut pelkkää huhua.
      Tosin ikäviä asioita ja vääränlaista kohtelua ei saisi tuoda ilmi, kun voi mennä maine.
      Niinhän se on joka paikassa, salat ei saa paljastua.
      Vaan eipä tuon asian selvittely ole tavallisen kansalaisen ongelma. Kaipa mahdolliset epäkohdat selvitetään aina paikan päällä, ei Suomi24-palstoilla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      151
      2496
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      74
      2353
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      68
      2005
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      104
      1783
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      114
      1698
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      102
      1538
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1504
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      35
      1345
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1201
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      81
      1174
    Aihe