Joka nostaa kuukausittaista sähkölaskua sadoilla Euroilla. JA TÄLLÄ TEHOMAKSULLAHAN EI SITTEN OLE MITÄÄN TEKEMISTÄ DATAKESKUSTEN KANSSA, JOTKA SYÖVÄT KAIKEN SÄHKÖVIRRAN VALTAKUNNAN VERKOSTA. KIITOS PETTERI ORPO.
Nyt tulee SÄHKÖN TEHOMAKSU!
Anonyymi-ap
42481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Kokoomus ja sen taustavoimat siirtäneet yhdenlaisen verotusoikeuden ulkolaisille sijoittajille.Kaikki kansallisomaisuus mukaanlukien sähköverkot,tv-verkot,sonera ja tietoliikenneverkot lahjoitettu pois.Näin nämä ulkolaisten sijoittajien hallussa olevat yhtiöt ovat saaneet monopolin ja mahdollisuuden verottaa suomalaisia halunsa mukaan.
Kiitos vaan kokoomus kaiken tuhoamisesta
Kokoomus on kuin epärehellinen selkärangaton poliisi joka toimii rikollisten hyväksi.Ps on tämän poliisin moraaliton alainen.
Petteri Punakuonon mukaan Suomi tarvitsee lisää Datakeskuksia,ja paljon. Ja näiden SÄHKÖSYÖPPÖJEN Datakeskusten kylkiäisenä tulee nyt tämä sähkön hinta nousemaan taivaisiin, ja tämä hinnan nousu myydään nyt kansalaisille TEHOMAKSUNA. Mutta sehän ei tätä Kommunisti Petteriä kiinnosta, koska Köyhyyden ja Kurjuuden maksimointi lisää Sosialismin kannatusta, ja se on Petteri Punakuonolle pääasia.
Kokoomuslaine konmunismi pyörittää liikeelämää verorahoilla.Kaiki konmunisteja paitsi persu joka enemmän nasi.
Tehomaksu luo vähemmän tehoa maksamiseen.
Lamaannuttaa kansan 😃😃😃
...ja jälleen kerran tulemme siihen samaan iänkaikkiseen lopputulokseen , että suomen vihreävasemmisto on kaiken pahan alku ja juuri.
Mitenkäs vihervasemmisto on tehomaksua tekemässä, eikös ne ole oppositiossa?
Kun on aivolohkot nurinpäin niin ajatukset ovat nurinkurisia.Mestarilta on tullut ohjeet urpoille.
Niinpä, persuilla kun on vain yksi mieli, eikä sekään ole kovin fiksu, tylppä ja umpinainen.
Riikka Purra on vastustanut datakeskuksia, koska datakeskusten sähkökulutuksen vuoksi
Suomesta on tulossa sähköreservaatti, lisäksi persut vastuvat sähkön tehomaksua nyt
esitetyllä tavalla, jossa tehomaksun alarajan on 5 kWh
🌏 joo
Kääntänee takkinsa vielä tuonkin asian suhteen.
Voi olla vastustanut mutta suunnittelee niille kuitenkin ilmaista sähköä.
Persujen kaksinaamaisuutta.
Dataa
Tadaa
Voi hitsi.
Jaa.
DATAKESKUKSIA LISÄÄ JOKA NIEMEEN JA KATKAISTAAN SÄHKÖT HÄRMÄLÄISILTÄ JOTTA PETTERI KOVANAAMAN DATAKESKUKSILLE RIITTÄÄ SÄHKÖÄ !! JOKA PAIKKA DATAKESKUKSIA TÄYTEEN. JA SUOMALAISILLE SÄHKÖN TEHOMAKSU MAKSUUN !!!! PETTERI ON VIISAS POIKA !!
Kannatetaan!
Rahat pois!
Yes
Tulee arvonlisäverolaskuja, nimellä sähkölasku. 😊
Kokoomus ja Persut jäävät historiaan suomen tuhoajina.
Tehoa laskuun.
Ei olisi pitänyt.
Voi hitsi.
Datakeskus maksaa.
Kommunisti Kovanaama Urpo katkaisee Suomalaisilta sähköt ,jotta Kiinalaisten DATAKESKUKSILLE riittää edullista sähköö.
Yli 40 snt/kwh huomenna (20.1.). Tähän kun vielä tehomaksu lykätään päälle, niin kansalaisia riivaava kulutusjarru hirttää lopullisesti kiinni. Ei koske Suomea, voisi eräskin kokoomuspoliitikko todeta, eikä ainakaan datakeskuksia.
Tehoa laskujen pienentämiseen.
Ei hätää, valtio maksaa Kesärannan sähkölaskun.
Kyllä nousee talous tehomaksulla.
Pikkuinen lasku, koko oli A4
Kilon lasku tulee sähköstä.
Sähköistävä sähkölasku, todella sähköinen.
Kommunisti Orpon talouslääke: Ajetaan Suomalaiset Köyhyyteen ja Kurjuuteen sähkön tehomaksuilla. Ja Orpon tänne haalimat Kiinalaisten sähkösyöpöt Datakeskukset ei liity mitenkään tähän sähkön hinnan nousuun.
Tehomaksu tietysti iskee kai pahiten tietoliikennekeskuksiin kun noin 20978% päivitäinen lisä TEHONkäyttömaksu minuuteittain?
Kilowatti
Volttia heittää sähkölaskun saajat ja maksajat.
🙃 Ei naurata yhtään.