Kauneudenhoito tai kauneuttomuudenhoito vaatii

🤔💄🍫 paljon erilaisia tuotteita. Kampaajan suosittelema hiusnaamio vaikuttaa mukavalta. Haittapuolena se, että hiustenpesu pitkittyy vartilla, joka on aineen vaikutusaika. Vaikka onhan se vartti vähemmän, kuin mitä on mennyt terveydenhuollon vasteaikoihin. Ennen joulua aloittamani reseptin uusinta on vieläkin kesken. Nyt odotan lääkärinlausuntoa labroista. Täytyy olla puhelimen lähettyvillä aukioloaikoina, ettei joudu aloittamaan jonotusta alusta.

Jotenkin tuntuu, että elämä on pelkkää odottamista. Milloin mitäkin😉

9

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • P.S Unohtui mainita tuo suklaa kuvake. Nimittäin mulla on tuliaisksi ostettuja tarjous suklaita. Ne on tuolla eteisen pöydällä näkyvissä aina kun menen kylppäriin.

      • Anonyymi00001

        Ajattelin hommata hipsuttimen päätäni varten, auttaisi varmaan hedareita vastaan.
        Ne vaivaavat minua onneksi vain harvoin. Suklaansyönnistä voi seurata finnejä. Itselleni tulee finnejä kun liikuntamääräni jää vähäisemmälle.

        Oli minulla vähän aikaa sitten 13 päivän mittainen flunssa minkä aikana liikunta jäi lähes minimiin. Sairastun harvoin mutta flunssat kestävät ainakin 1,5 viikkoa. Silti finnitilanteeni on pysynyt aisoissa, olemattomana.


      • Anonyymi00001 kirjoitti:

        Ajattelin hommata hipsuttimen päätäni varten, auttaisi varmaan hedareita vastaan.
        Ne vaivaavat minua onneksi vain harvoin. Suklaansyönnistä voi seurata finnejä. Itselleni tulee finnejä kun liikuntamääräni jää vähäisemmälle.

        Oli minulla vähän aikaa sitten 13 päivän mittainen flunssa minkä aikana liikunta jäi lähes minimiin. Sairastun harvoin mutta flunssat kestävät ainakin 1,5 viikkoa. Silti finnitilanteeni on pysynyt aisoissa, olemattomana.

        Ei kai siitä paljon haittaa ole, jos kerran vuodessa syö joulusuklaata. Finnejäkään ei ole koskaan ollut kesakkoisen ihonlaadun takia.

        Nykyflunssa kestää kauan kuulemma ja tulee niitä jälkitauteja. Itse syön c-vitamiinia tai mandariinia jo flunssan alkuoireissa ja kuvittelen sen lyhentävän sairastumisaikaa.


    • Anonyymi00002

      🤔💩🤡

      • Kannattaa ulkoilla nyt kun pakkanen on laskenut. Voisi ajatukset vähän kirkastua.


    • Anonyymi00003

      Ööö mihin mies tarviikasvonaamio juttuja

    • Anonyymi00004

      Suklaa on hyvää siivous lääkettä.Sinähän kerroit kerran siivoavasi aikuisen poikasi elämässä.Sanoit hänen korjaavan autoja.Ompas kumma jos tuollaisella taidolla ei ole saanut vaimoa siivoamaan🤐

      • Ei nämä kaupunkilaisneidit voi siivota, kun rakennekynnet voi katkeilla. Poika korjailee autoja opiskelun ohella, joten kiirettä piisaa niin ettei ehdi kunnolla nukkuakaan saati seurustella vakavasti.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2435
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1407
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      80
      1253
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      9
      1176
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      875
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      870
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      723
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      92
      712
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      27
      689
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      666
    Aihe