https://www.is.fi/politiikka/art-2000011751241.html
laajennetaan ajattelua
mitä me saamme päivittäin lehdistä lukea?
Islamuskoiset miehet samaa mieltä suomessa?
9
234
Vastaukset
- Anonyymi00002
xse
- Anonyymi00004
Iiris?
- Anonyymi00005
Iran-asiantuntija: ”Perussuomalaiset tukeneet Iranin kansaa”
PolitiikkaUlkomaat
19.01.2026 |09:15
Hirmuvalta näyttää jatkuvan Iranissa kansannousun tuhansista uhreista huolimatta. Verisen pappishallinnon kriitikko ja Lähi-Idän tuntija Bijab Rezai Jahromi on huomannut, että “Iranin vallankumouksessa ainoastaan perussuomalaiset on suomalaisista puolueista ja edustajista tukenut Iranin kansaa”.
Pimeyden verho on jälleen kerran laskeutumassa Iranin ylle. Hirmuvalta näyttää jatkuvan kansannoususta huolimatta ja papisto aikoo pitää aseen piipun valtion lähes 100 miljoonan asukkaan ohimoilla.
Apua tai vapauttajaa ei sittenkään tullut ulkopuolelta. Valtion tappokoneisto on massamurhaamisella ja -vangitsemisilla saanut kansan ainakin hetkeksi pois kaduilta vapautta vaatimasta.
Emme saa unohtaa
Teokratia aikoo pitää internetin ja yhteydet ulkomaailmaan katkaistuna. Maailman valtamedian katse kääntyy pois mutta Iranin kansan kärsimysten unohtaminen on rikos ihmisyyttä vastaan.
– Suomen Uutiset on ollut media, joka viime vuosina on paljastanut Iranin islamilaisen tasavallan lonkeroita, kun muut mediat ovat suojelleet islamisteja, toteaa Iran-asiantuntija Bijan Rezai Jahromi viestipalvelu X:ssä.
Tutkija tekee lopuksi loogisen johtopäätöksen perussuomalaisista: ”Ei ne sittenkään taida olla rasisteja”.
X seurainta ja sisältöä estetty
Käyttämäsi Firefox-asetukset estivät tätä sisältöä seuraamasta sinua eri sivustoilla tai käyttämästä mainoksia.
SUOMEN UUTISET - Anonyymi00006
Sofia Virta katsoo olevansa oikeutettu tarrautumaan kiinni nuorukaiseen, koska käy kuumana nuorukaisiin, Allun käytös yksityiskodissa josta vaimo joutui poistamaan Allun antaa melko asiattoman kuvan vihreiden puolujohdosta. Virta keskittyköön vain itsensä hillintään ennen kuin ryhty shariapoliisiksi.
- Anonyymi00007
matkailuauto ja humala ei sovi yhteen
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
matkailuauto ja humala ei sovi yhteen
vrvr
- Anonyymi00009
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19246661/jyvaskylassa-ryostelyepitemia-jatkuu-#comment-139825402
vaikeneminen vihervassarit?
mikä mättää suomessa sofia? - Anonyymi00012
al taee?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1162995EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje311383- 1031237
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621017Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661007Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi133988- 57881
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22703- 40698
Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta111654