Islamuskoiset miehet samaa mieltä suomessa?

Anonyymi-ap

9

240

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002

      xse

    • Anonyymi00004

      Iiris?

    • Anonyymi00005

      Iran-asiantuntija: ”Perussuomalaiset tukeneet Iranin kansaa”
      PolitiikkaUlkomaat
      19.01.2026 |09:15

      Hirmuvalta näyttää jatkuvan Iranissa kansannousun tuhansista uhreista huolimatta. Verisen pappishallinnon kriitikko ja Lähi-Idän tuntija Bijab Rezai Jahromi on huomannut, että “Iranin vallankumouksessa ainoastaan perussuomalaiset on suomalaisista puolueista ja edustajista tukenut Iranin kansaa”.

      Pimeyden verho on jälleen kerran laskeutumassa Iranin ylle. Hirmuvalta näyttää jatkuvan kansannoususta huolimatta ja papisto aikoo pitää aseen piipun valtion lähes 100 miljoonan asukkaan ohimoilla.

      Apua tai vapauttajaa ei sittenkään tullut ulkopuolelta. Valtion tappokoneisto on massamurhaamisella ja -vangitsemisilla saanut kansan ainakin hetkeksi pois kaduilta vapautta vaatimasta.
      Emme saa unohtaa

      Teokratia aikoo pitää internetin ja yhteydet ulkomaailmaan katkaistuna. Maailman valtamedian katse kääntyy pois mutta Iranin kansan kärsimysten unohtaminen on rikos ihmisyyttä vastaan.

      – Suomen Uutiset on ollut media, joka viime vuosina on paljastanut Iranin islamilaisen tasavallan lonkeroita, kun muut mediat ovat suojelleet islamisteja, toteaa Iran-asiantuntija Bijan Rezai Jahromi viestipalvelu X:ssä.

      Tutkija tekee lopuksi loogisen johtopäätöksen perussuomalaisista: ”Ei ne sittenkään taida olla rasisteja”.

      X seurainta ja sisältöä estetty

      Käyttämäsi Firefox-asetukset estivät tätä sisältöä seuraamasta sinua eri sivustoilla tai käyttämästä mainoksia.

      SUOMEN UUTISET

    • Anonyymi00006

      Sofia Virta katsoo olevansa oikeutettu tarrautumaan kiinni nuorukaiseen, koska käy kuumana nuorukaisiin, Allun käytös yksityiskodissa josta vaimo joutui poistamaan Allun antaa melko asiattoman kuvan vihreiden puolujohdosta. Virta keskittyköön vain itsensä hillintään ennen kuin ryhty shariapoliisiksi.

      • Anonyymi00007

        matkailuauto ja humala ei sovi yhteen


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        matkailuauto ja humala ei sovi yhteen

        vrvr


    • Anonyymi00009
    • Anonyymi00012

      al taee?

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      118
      2435
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1562
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      644
      1028
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      906
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      710
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      696
    Aihe