Kapea maantie ja niin liukas...

Anonyymi-ap

Miksi nuo vanhat maantiet noin stna kapeita??hirvee liikenne määrä yötä päivää kaahaa, minkä autoista lähtee.Maantie hankkeet mitkä odottaa ,nyt oikeasti tehtäväksi.Kuolon kolareihin ei enää ole varaa.

7

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kyllä,ja terveys: pohjavesi alueelta liikenne pojes..liikkuminen maantien varrella ei sekään voi terveellistä olla,kävely ja pööräilly.Pöörräily on mukavvooo....kioskille kesällä..kesä tullooo.

    • Anonyymi00002

      Aja ojaan !!!

    • Anonyymi00003

      Osta normaalikokoinen auto (Opel Kadett C, Fiat 128), niin hyvin mahtuu.

    • Anonyymi00004

      Potku auto välttää tuollaiselle

    • Anonyymi00005

      Mitä jos rekka tulee vetäisee ojaan moiset kaaharit.Sitten on uliuli..Köyhäilemään ei kannata alkaa ostaa mitä tahansa kotteroa.Valvontaa lisää kunnon sakot.Luulisi köyhienkin sen ymmärtävän.Erityisesyi noiden henkisesti köyhien.

    • Anonyymi00007

      Pimpi on liukas.

      • Anonyymi00008

        Sputki on jo spellolla khvalmiina


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      106
      2679
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      117
      2031
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      69
      1596
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      28
      1294
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      25
      1149
    6. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      96
      1054
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      53
      1052
    8. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      85
      1044
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      127
      1032
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      363
      970
    Aihe