Ootko aina ollu vai iän myötä rauhottunu?
Vaikutat aika tasapainoiselta
Anonyymi-ap
39589
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Aina ollut.
Ehkä vaikuttimena on ollut se, et sinkkuna ollessa ei ole tarvetta riidoille kenenkään kanssa, mitkä synnyttää epätasapainoa ja rauhattomuutta. Sivusta.
Yksin ollessa helpompi synnyttää mielenrauha.
Varmaan riippuu keneltä kysyt?
Iän myötä ja opettelemalla.
Oon ollu kunnon bilettäjä, joten oon rauhoittunut todella paljon.
Ei osunut nyt kyllä minuun tämä☺️
Nuorena vähän villimpi, nyt vanhemmalla iällä tasapainoinen.
Millä tavalla?
Etten romahda muiden edessä, en sekoa kun mua rääkätään henkisesti tai loukataan. Kun mun tunteilla pelleilläön, niin nielen sen. Kun raivostuttas tai tunnen vihaa en pura sitä heihin vai etten kosta vailkka voisin?
Se on se, mikä näkyy päälle päin!
Sekin on tavallaan tasapainoilua.
Niin, en allekirjoittanut aloitusta... Kerroin vain, mitä näkyy päällepäin.
ON oikeus puoludtautua.
Kröhömm.. Ohi.
Aina sama voi ei
Iän myötä sitä jotenkin purot kuivuu.
Hötkyily jää vähemmälle.
Uinti ja hukuttautuminen ei sovi kaikille.
Mikä kysymys nyt toi on. Et siis tunne yhtään mua. Näin on.
Tarkoitus olisi nyt kun ikääkin on riittävästi, alkaa nauttimaan elämästä esim. Ibizan diskot.
Tullut muuten Q ssa käytyä!
Iän myötä rauhoittunut.
Onko kiva lukea kaikkien mahdollisten naisten vastauksia? Mä ainakin vähän harmistuisin jos mun ihastus/rakas täällä naisten kanssa puhuu ties mitä ja pahimmassa tapauksessa luulisi minuksi, niin eikö olis fiksua laittaa vaikka nimikirjain siihen viestiin mukaan?
Mitä vielä muuta. Oletko itse tasapainoinen ?
Pyrin olemaan. Tulee muuten liikaa negatiivista palautetta.
Oon ihan tarpeeks.
Mietin painojen arvoa tasapainoliiton lisäksi kun siteeraaminen kerran on kätevää ja sillä voi säästyy liialta ajattelemiselta – sekun on tunnetusti työlästä”
Olen ajan myötä kasvanut taapainosenmäksi
Vaikka vieläkin riittää varsinkin irl käytännössä tekemistä että olisin tyytyväinen
Mutta tavoittelen tasapainoa
Naiselta
Ei tartte olla musta-valkoista elämää. Jos joku on rauhoittunut, ei tarvitse olla kuin zombi. eksynyt omasta haudastaan, tai ylivirkeä, levoton tuhkimo, joka hukkailee lasikenkiään, vaan voi olla monenlainen, sellainen virkistää elämää.
Hyvin sanottu.
Mitä jos ei pysty rauhoittamaan ylikierroksia, unenlaatu huononee ja oma käytös aiheuttaa pahennusta muissa? Se ei ole aina hallittavissa.
Itseään voi kehittää. Aivan kuten urheilijat joutuvat maksimoimaan maksimi fyysisen suorituksen ja maksimaalisen levon ja palautuksen. Palautumisaikaa pitenee kun ikää tulee, mutta asioita voi tehdä laadukkaasti omaa kehoaan kuunnellen. Tietysti kaikki järjestelmällisyys vaatii henkistä kuria itselleen mutta sopivimman tason ja siihen panostamisen voi itse päättää.
Tietenkin voi olla esim. hermostollisia tai muita ongelmia kehon kanssa. Ne pitää vaan ottaa vastaan niin itsen kuin muidenkin. Kaikki mitä tulee elämässä vastaan, ne pitää ottaa vastaan sellaisenaan, ei ole paljon vaihtoehtoja.
Totta tämäkin. Itseäni rauhoittanut luonto, uusi harrastus, kevyemmin/harkitummin syöminen, itsensä väsyttäminen töillä tai liikunnalla sekä erakoituminen/keskittyminen omiin juttuihin, vähentänyt ihmiskontaktit minimiin enkä käytä liiemmälti alkoa. Opettelin sanomaan ei monille asioille, kun ei minun mielipiteellä ole väliä oikeasti kuin itselleni ja kuvittelen ainakin kiihkeästi olevani onnellinen just nyt.
Yleensä. Sellaisia viiraus hetkiä tulee toki. 😆
Ettei oo täysin tolkuissaan.
Olen kyllä ihan tolkuissani. Kuulunee luonteeseen enemmän.
Jäin piirrokseksi, osaksi isoa mosaiikkia https://youtu.be/0xR9mabgAzE?si=Mx7JQbEIxIEoDr1n
Olen vain luovuttanut ja vienosti hymyilen ihmisten pyrkimyksille. Vähän aikaa vielä niin myötätunto on enemmissä määrin luettavissa hymystäni.
Kyllä rauhoittunut ja jos kysyt seksistä paljon kestävämpi ja hellempi