Nuorisosäätiö

Anonyymi-ap

Mikähän on nykytilanne nuorisosäätiön rahojen huijauksissa? Onko vieläkin yli
20 000 000 euroa kateissa? Onko tilintarkastajat maksaneet aiheuttamansa vahingot kun ei tullut tarkastettua kunnolla? Minkä nimisiä tilintarkastajia säätiöllä oli huijausvuosina? Osaako puolueen puheenjohtaja vastata vai eikö halua?

7

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      Asiasta ei ole vasta kuin 20 vuotta ja tuomiot kärsitty ja tämä tollo jaksaa vatkata.

      • Anonyymi00002
        UUSI

        Mitkä tuomiot ja kärsiminen. KEPUSSA ainakin nuo varasmestarit ja ryövärit kekkuloivat häpeilemättä.


      • Anonyymi00003
        UUSI

        Rahojen pääkätkijä saatiin juuri kiinni Liettuassa. Maalaisliitto ei tiedä.


      • Anonyymi00004
        UUSI
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Mitkä tuomiot ja kärsiminen. KEPUSSA ainakin nuo varasmestarit ja ryövärit kekkuloivat häpeilemättä.

        Niin ja puheenjohtajalla on niskassa vankilatuomio.


    • Anonyymi00005
      UUSI
    • Anonyymi00006
      UUSI

      Valtavat vuokrankorotukset keskustalaisille nuorille, tuomion määräämiä korvauksia maksetaan aina vuoteen 2042 asti. Kaikki mikä tulee menee korvauksiin ja tuomion määräämiin kohteisiin. 3 kepulaista istuu edelleen tuomiotaan, ikävä kyllä Kanki ja Vanhanen edelleen vapaana.

      • Anonyymi00007
        UUSI

        Koko kepun Nuorisosäätiö pyöri verovaroilla, mutta keput on tottuneet ryöstämään veronmaksajia aina, tänään kansallisella maataloustuella ja vasta nykyinen hallitus lakkautti kepun veronvarapajatson eli ryssä-Suomi seuran.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3518
    2. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      100
      3366
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      60
      2881
    4. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      61
      2673
    5. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      92
      2485
    6. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      54
      2221
    7. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1377
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      96
      1308
    9. Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä

      On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten
      Luterilaisuus
      367
      1199
    10. Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!

      Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1075
    Aihe